96-літня секретарша концлагерю втекла від суду

 
 
 
96-літня секретарша концлагерю втекла від суду

Колишню секретарку концтабору Штутгоф звинуватили в співучасті у вбивстві понад 11 тисяч людей. 96-річна Ірмард Ферчнер в’їхала до зали суду на інвалідному візку.

Завдяки своїй роботі комендантом німецького нацистського табору обвинувачена знала про всі злочини. Вона була "детально" поінформована про всі методи вбивства, які там систематично використовувалися, сказав прокурор Макси Ванцен під час читання обвинувального акту. За словами прокурора, завдяки своїй роботі Ферчнер забезпечила "ефективне функціонування табору".

«На цьому етапі пані Ферчнер не коментуватиме, а також не відповідатиме на запитання», - сказав адвокат підсудної Вольф Молкентін.

Ірмгард Ферчнер під час судового розгляду

Адвокат виступив із вступною промовою захисту, в якій, серед іншого, поставив під сумнів те, що завдяки своїй роботі жінка насправді повністю усвідомлювала скоєні злочини. З точки зору захисту, це питання все ще залишається відкритим, сказав він.

"Близько 8.30 ранку у вівторок Фурнер покинула будинок пенсіонерів у Квікборні (поблизу Гамбурга) на інвалідному візку та звернулася до суду в Іцего (Шлезвіг-Гольштейн)",-повідомляє щоденник "Bild". За 96-річною приїхала карета швидкої допомоги, яка доставила її до суду.

До зали суду підсудна з’явилася на інвалідному візку, у хустці та масці.

Втеча з будинку для престарілих

Судовий розгляд обвинуваченою не розпочався у перший запланований день, 30 вересня, оскільки підсудна вранці перед судовим розглядом втекла з будинку престарілих, де вона живе, і не з’явилася до суду. Лише через кілька годин її затримала поліція і заарештувала.

Ферчнер подала скаргу щодо арешту, після розгляду якої, суд зупинив ордер на арешт і оголосив, що "звільнив обвинувачену з-під варти, наклавши запобіжні заходи". За словами обвинуваченя, Ферчнер повинна носити електронний браслет на щиколотці.

Ще до слухання Ферчнер у листі повідомила головуючого суддю про те, що вона не хоче з'являтися в суді. Вона боялася знущань і глузувань. Однак у кримінальному процесі присутність обвинуваченого має істотне значення.

Слухання розглядається Департаментом у справах неповнолітніх Іцехо, оскільки обвинуваченій на момент скоєння правопорушення було менше 21 року, а отже, вона була неповнолітньою відповідно до Закону про суди у справах неповнолітніх.

Судовий процес вважається одним з останніх у Німеччині над військовими злочинцями. Провадження у Національному суді в Нейруппіні також триває з 7 жовтня. 100-річного підсудного звинувачували у сприянні у вбивстві кількох тисяч людей на посаді охоронця СС у концтаборі Заксенхаузен під Берліном у 1942-1945 роках. Обвинувачений заперечує звинувачення.

Під час Другої світової війни німці ув’язнили понад 100 000 людей у таборі Штутгоф поблизу Гданська, у тому числі багато євреїв. За даними Головного управління розслідування нацистських злочинів у Людвігсбурзі, у концтаборі Штутгоф та його підтаборах загинуло приблизно 65 000 осіб. Люди.

 

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.