Афганістан став пеклом для вагітних жінок

 
 
 
Авганістан став пеклом для вагітних жінок

В Афганістані становище людей змінилося після недавнього захоплення влади талібами. Особливо це стосується жінок. Справжня драма відбувається в лікарнях під час пологів.

Про це наше видання Новости Украины — From.UA дізналось з іноземних ЗМІ.

Однією серед жінок, які пережили пологи в жахливих умовах, є Рабія. Вона живе на сході Афганістану і нещодавно народила дитину. 

«Це моя третя дитина, але зараз пологи були зовсім іншими. Це було жахливо!», - розповіла вона.

Жінці не давали жодних знеболюючих, їжі та ліків. Зараз лікарню зруйновано до фундаменту. Акушерка Рабія Абіда розповідає детальніше про умови у лікарні.

«Температура в лікарні перевищила 43 градуси за Цельсієм, не було електроживлення, ми пітніли та використовували світло від мобільного телефону, щоб щось побачити. Це був один з найскладніших випадків, з якими я коли-небудь стикалася. Однак це стало буденністю з моменту приходу талібів до влади», - сказала жінка.

Медична служба Афганістану руйнується

фото

Незважаючи на умови, в яких народила Рабія, вона може говорити про велике щастя. Слід визнати, що за останні 20 років завдяки американцям становище новонароджених та їх матерів стало набагато кращим у її країні, але в Афганістані все ще є надзвичайно високий рівень смертності при народженні на 10 000 осіб помирає 638 матерів.

За оцінками Фонду ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), до 2025 року без негайного втручання може материнська смертність може збільшитись до понад 50 000 випадків.

Драматизму ситуації додали іслова нещодавно сказані доктором Вахід Маджру. Він єдиний міністр, який залишився на посаді з моменту вступу талібів у Кабул.

«Перші медичні заклади Афганістану руйнуються, а рівень смертності матерів та немовлят, на жаль, зростає. Уже спостерігається утруднений доступ до ліків, також і для вагітних жінок. Ситуація стає дедалі складнішою на фоні пандемії коронавірусу . Країна не може підготуватися до наступної хвилі», - сказав він. 

Кризу видно і у фінансах. Це відображається, зокрема, у роботі автомобілів швидкої допомоги. На об’єкті, де працює Абіда, машини швидкої допомоги повністю припинили роботу.

«Кілька днів тому нам зателефонувала жінка з проханням прислати швидку допомогу. Вона мала перейми і відчувала сильний біль. Не було доступу ні до швидкої допомоги, ні до таксі. Коли вона нарешті знайшла машину, то народила в ній та знепритомніла від болю і спеки. На щастя, і жінка, і її дитина вижили».

Потрібна гуманітарна допомога

фото

ЮНФПА намагається допомогти Афганістану отримати 29,2 мільйона доларів допомоги на порятунок афганських жінок. Завдяки цьому також буде забезпечено транспортування необхідної медичної допомоги.

Однак організація стурбована зростаючим ризиком укладення шлюбів, включаючи примусові шлюби, та відсутністю доступу жінок до освіти. Цілком можливо, що це ще більше збільшить рівень смертності.

Занепокоєння викликають також повідомлення про те, що до лікування пацієнтів допускаються лише жінки. Одна акушерка розповіла, що таліби побили лікаря, який лікував жінку. Це катастрофічна ситуація, тим більше, що в Афганістані з 10 тисяч  медичного персоналу лишилось менше п'яти тисяч. Це майже в п'ять разів менше "критичного порогу дефіциту", і ця цифра, ймовірно, скоро зменшиться.

 

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.