Астрономи перехопили загадкові радіохвилі з Чумацького Шляху

 
 
 
Астрономи перехопили загадкові радіохвилі з Чумацького Шляху

Планети, зірки, мертві зірки і навіть астероїди - кожне небесне тіло випромінює радіохвилі. Однак радіовипромінювання, отримане вченими з Сіднейського університету, не відповідає критеріям жодного відомого сигналу. Радіохвилі, що виходять з центру Чумацького Шляху, відрізняються від тих, які випромінюють планети, зірки чи астероїди.

Таємничості останньому відкриттю додає той факт, що сила сигналу зросла, а потім різко зменшилася всього за кілька місяців. Більшість космічних об’єктів протягом року істотно не змінюються, тому радіохвилі, які вони випромінюють, також не спотворюються.

– Сигнал, який ми отримали, з’являвся і зникав абсолютно випадковим чином. Ніколи раніше ми не бачили нічого подібного, - сказав у прес-релізі Зітенг Ван, аспірант Сіднейського університету та один із авторів дослідження.

Стаття з описом відкриття була опублікована в науковому журналі «The Astrophysical Journals». За словами авторів публікації, джерелом радіосигналу "може бути об'єкт нового типу".

Яким би не було таємниче небесне тіло, відомо, що воно випромінює сильний радіосигнал протягом 2020 року. Протягом дев’яти місяців минулого року радіотелескопи в Західній Австралії отримали шість радіохвиль невідомого походження.

На наступному кроці команда вчених зробила невдалу спробу ідентифікувати об’єкт у видимому світлі. Не допомогло й використання приладів для виявлення рентгенівських та інфрачервоних променів.

Астрономи вирішили повернутися до спостережень за радіохвилями. Спочатку вони використовували австралійський радіотелескоп Паркес, але не змогли прийняти сигнал. Тому було прийнято рішення використовувати інший радіотелескоп, розташований у центрі спостереження MeerKAT в Південній Африці. Кожні кілька тижнів дослідницька група протягом 15 хвилин спостерігала за територією, звідки надходить сигнал.

Спочатку вчені використовували австралійський радіотелескоп Паркес, але не змогли прийняти сигнал.

Радіацію нарешті вдалося вловити, але вона зникла лише через один день. Це було настільки дивно, що під час попередніх шести успішних спроб сигнал надходив кілька тижнів.

– Про унікальність цього об’єкта свідчить той факт, що він спочатку був невидимим, світився, вицвітав, а потім знову з’являвся. Це незвичайна поведінка, пише Тара Мерфі, професор Сіднейського університету і науковий керівник Ванга.

 «Яскравість об’єкта змінилася значно, майже в сто разів», — підкреслив Ван у прес-релізі.

У електронному листі, надісланому Insider, Мерфі вказує, що «це те, що робить цю власність унікальною».

- Гарячі об'єкти (наприклад, зірки) зазвичай випромінюють видиме світло, тому ми виключили тезу про те, що джерелом радіосигналу може бути звичайна зірка, - написав астрофізик. «Це може бути дуже крута зірка, занадто слабка, щоб випромінювати видиме світло, але також зі спалахами радіохвиль», — додала вона.

Таємниче радіовипромінювання має деякі спільні риси з сигналами, класифікованими як радіоперехідний клас галактичного центру, виявлений на початку 2000-х. Вчені мало знають про ці об'єкти, крім того, що вони випромінюють низькочастотні високополяризовані радіохвилі та не посилають жодного x-променя. Однак нещодавно відкритий сигнал у деяких аспектах не відповідає радіоперехідним процесам.

" Ми насправді не знаємо, що є джерелом цього сигналу, що додає таємничості до нашого відкриття", - сказав Девід Каплан з Університету Вісконсін-Мілуокі.

 

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.