Багато літер. Чого реально чекати від нової програми дій уряду

 
 
 

Григорий Мамка

народный депутат Украины (ОПЗЖ), юрист

Григорий Мамка

Черговий політичний сезон завершився, підвищення рівня життя не настало, щеплення від COVID-19 набуло порядку привілейованості, натомість на осінь обіцяють чергове зростання комунальних тарифів і карантин. Про це пише у своєму блозі на Кореспондент.нет народний депутат України, відомий юрист Григорій Мамка.

Схоже, що на осінь влада готує черговий сюрприз, прогнозує парламентарій. У червні стало відомо, що Кабмін розробив нову, третю Програму дій до 2024 року. Попередня була з тріском провалена, але уряд продовжував працювати за нею. За даними аналітиків, виконати неухвалену програму вдалось лише на 24 %.

Оновлену Програму дій уряду цього разу розписали вже на 257 сторінок (перша програма уміщалася на 10 сторінках, друга на 85).

Як розповідає Григорій Мамка, до 2024 року нам обіцяють яскраву перспективу «Великого будівництва»: нові дороги, летовища, оновлення рухомого складу залізниці та інше. В той самий час йдеться про підвищення рівня плати за комунальні послуги, зростання кількості населених пунктів, де сортують сміття та зменшення кількості проблемних об’єктів житлового будівництва.  

«Всі ці напрямки були і лишаються найвигіднішими для колосальних фінансових махінацій в Україні, - підкреслює депутат. - В оборудках, про викриття яких час від часу звітують на сайтах правоохоронних органів та в ЗМІ, йдеться про мільярдні суми, а «розсекретити», тобто, оприлюднити дані, вдається далеко не скрізь».

Інший напрямок економічного блоку програми, на якому зупинився автор допису – «Інвестиційний хаб». «Було б дивно, якби тут не запропонували створити черговий фонд. З назвою довго не креативили – планують створити Фонд Фондів, а також запустити Національну біржу з торгівлі капіталом і товарами. До 2024 року заплановано зростання співвідношення обсягу торгів на організованому фондовому ринку до ВВП до 15% з 8% у 2020 році. До 2024 року – збільшення чистого припливу інвестицій (ПІІ) до 5 – 5,5%». 

Григорій Мамка нагадав, що останні 2 роки «Зе-влада» відверто здавала під зовнішній контроль судову і правоохоронну системи, а відсутність налагодженої роботи тут створює нові можливості до набивання кишень. «Згадаймо неоднозначний закон про «інвест-нянь», який мав би допомогти «великій рибі». Достойна риба так і не клюнула. Та й одних законів замало: для інвесторів важливе середовище, яке б сприяло розвитку бізнесу і убезпечувало його від зловживань, а враховуючи наші показники Індексу сприйняття корупції, то, станом на 2020 рік Україна займала 117 місце з 180».

У підсумку, пише Григорій Мамка, влада перетрусила списки стратегічних підприємств, призначених для розпродажу і передачі під контроль транснаціональних корпорацій. Були зняті обмеження на зарплати іноземних «наглядачів» в державних компаніях. Так, за 2020 рік державні компанії отримали мільярдні збитки, а топ-менеджери і члени наглядових рад заробили фантастичні кошти на доведенні їх до банкрутства.

Оновлена програма уряду обіцяє «Легкий бізнес». Йдеться про зменшення регуляторного навантаження на бізнес внаслідок покращення системи держнагляду. Але у першому читанні, звертає увагу депутат Мамка, вже прийнятий законопроект №5600, який передбачає значне збільшення податкового навантаження на бізнес. Людям готують зростання податків під час продажу нерухомості, збільшення податків на фермерів і дрібних сільськогосподарських виробників. Для бізнесу підготували і зростання акцизів, розширення повноважень податківців та можливості для позасудового анулювання ліцензій. ««Зе-влада» обіцяла адміністративну і податкову «гільйотину», а на ділі пропонує знущання над платниками податків».

Найбільшим пріоритетом програми «Зе-уряду» є «Нова економіка». Однією з цілей є реформа "Укроборонпрому" та створення Державного фонду розвитку оборонно-промислового комплексу України (до 2022 року). У світлі вічних масштабних планів хочеться вірити, пише Григорій Мамка, аби уряд не забув про ветеранів силових структур, які змушені були принизити себе і вийти на протести з вимогою перерахувати заслужені, зароблені тяжкою працею пенсії.

Безперечно, зазначає автор допису, Програма дій уряду потрібна. Її відсутність створює нестерпні умови функціонування ключових галузей. Але працюватиме вона лише за умови, якщо система управління країною буде направлена на розвиток економіки та підприємництва. «Якщо ця система хвора, то ні ротація керівників, ні чергова красива програма не приведуть до зрушення. Потрібно очищати та лікувати систему, аби вона могла якісно працювати незалежно від тих чи інших персоналій керівного складу».

 

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.