"Бандурівський спрут": куди ведуть ниточки земельної мафії

 
 
 
Отак починається ринок землі...
"Бандурівський спрут": куди ведуть ниточки земельної мафії

19 лютого 2019 року на посаду завідувача сектором протидії корупції Київської ОДА був призначений Дмитро Опаленко.  Як вказано у відповідному розпорядженні -  до цього призначення  він працював у Вищій раді правосуддя. Там також зазначено, що Дмитро Опаленко має 6-й ранг державного службовця. Саме так вказано у розпорядженні губернатора Київської області Олександра Терещука від 15.02.2019 року №30-к "Про призначення Опаленко Д.А.".

"Призначити Опаленко Дмитра Анатолійовича з 19.02.2019 року на посаду завідувача сектором протидії корупції Київської обласної державної адміністрації з посадовим окладом згідно зі штатним розкладом як такого, що пройшов за конкурсом на цю посаду", - вказано в документі.

Згідно з декларацією за 2018 рік, Дмитро Опаленко до переходу в КОДА займав посаду головного спеціаліста в Вищій раді правосуддя. До речі, на сайті Урядового порталу він вже значиться керівником Київського підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції обласних державних адміністрацій. А от у декларації, яку він подав як кандидат на посаду в КОДА, місцем реєстрації значиться село Бандурове Гайворонського району Кіровоградської області. 

З відкритих джерел можна дізнатись, що Дмитро Опаленко народився 1988-11-2 року в селі Бандурове Гайворонського району Кіровоградської області.  Його батько - Анатолій Опаленко -  є депутатом Гайворонської районної ради, обраним у 2015 році від політичної партії «Громадянська позиція». 

Також відомо, що головний антикорупціонер Київщини закінчив Національний університет "Одеська юридична академія", де Президентом є Сергій Ківалов. Також Опаленко написав і захистив в Одеської юракадемії дисертацію "Історичний аспект дослідження категорії" державна влада ". Підтримує добрі стосунки зі своїм педагогом і наставником Сергієм Ківаловим.

Кивалов

А от далі – повна інформаційна пустеля. Інформація про життя та діяльність славетного антикорупціонера – настільки старанно підчищена в Мережі, що неможливо знайти навіть дату закінчення ним престижного  навчального закладу, невідомо як, коли, з чиєю допомогою молодий випускник юракадемії опинився в лавах Вищої ради правосуддя, куди і «дорослі дяді» працевлаштуватись роками не можуть. Як швидко та за які заслуги отримав посаду «головного спеціаліста»? Зрештою, виникає логічне питання: чому чиновник «злочинного режиму Януковича» - не потрапив під люстрацію?
Щоправда, Дмитро Опаленко як працівник секретаріату  ВРЮ у 2015 році  пройшов перевірку «на доброчесність»: та подав отаку декларацію:

декларация


 
А от «добре поінформовані джерела» - стверджують, що ідея відправити юного Дмитра вчитись до юракадемії  Ківалова – належить Опаленко-старшому. І що саме завдяки батьковим зв’язкам та протекції Сергій Ківалова – він опинився у секретаріаті ВРП. Оскільки, як вельми здібний правник, розробив ефективну схему заволодіння земельними паями на Київщині. А от «тренувався», зрозуміло, на рідній Кіровоградщині, заразом допомагаючи татусеві захоплювати дороговартісні гектари.

Секретик полягає у тому, що Опаленко-старший у рідному селі Бандурове очолює  фермерське господарство "Лан" та орендує 3195 га землі, в т. ч 3154 га земельних паїв, в 1297 орендодавців. Також господарство орендує 4 ставки загальною площею водного дзеркала 352 га. 

А допоки в Україні ламали списи навколо «Закону про продаж землі» - то якось забули ( а може і не знали!) про такий магічно-юридичний інструмент, як емфітевзис - право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. Емфітевзис встановлюється за договором між власником земельної ділянки та особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою.  І отут варто зупинитись докладніше:  договір емфітевзису може бути строковим або безстроковим. Законодавством визначено, що строк такого договору для земельних ділянок, які є державною або комунальною власністю не може перевищувати 50 років. А от стосовно земельних ділянок, які знаходяться у приватній власності - такий строк є не обмеженим.

А  Опаленко- старший віддавна добре поінформований кому з односельчан і скільки дісталось при розпаюванні колишньої колгоспної  землі. Водночас як Опаленко –молодший, який за «дивним збігом обставин» за сумісництвом обіймає посаду голови Бандурівської сільської ради, як фаховий юрист може розтлумачити односельцям, що у них неодмінно виникнуть проблеми  із земельними ділянками, які передані у власність або в користування до 2004 року, оскільки на такі земельні ділянки  відсутні відомості в електронному вигляді та  ці земельні ділянки не занесені до бази даних.

продажа земли

Стосовно плати за користування землею, то на відміну від договору оренди землі, розмір плати за договором емфітевзису не залежить від нормативної грошової оцінки землі.  Тобто, скільки Опаленко-батько забажає запропонувати – за стільки й віддають. За загальним правилом договір емфітевзису не підлягає нотаріальному посвідченню (ст. 209 ЦК, ч. 8 ст. 102-1 ЗК). 
Тому селяни ніяк не зможуть перешкодити концентрації в одних руках земельних масивів по 200 тисяч, 300 тисяч гектарів. Емфітевзис  дуже вигідний тим, кому треба відмити гроші.

Легалізація коштів через створення банку землі – це така дуже "класна" річ для легалізації великих грошових сум. Ніхто ж не знатиме, по якій реально ціні скупили у людей землю. Але прибуток, отриманий від неї, – це вже чисті гроші, з приводу яких начебто є логічні пояснення.

Із 27.05.21 р. всі сільгоспділянки із державної власності передано в комунальну, тож потенційним орендодавцем за договором емфітевзису буде орган місцевого самоврядування, на території якого вона розташована (Закон від 28.04.21 р. № 1423-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», далі – Закон № 1423). Тобто з власником сільгоспділянки приватної власності можна домовитися напряму й укласти договір день у день, а сільгоспділянку комунальної власності доведеться виборювати на публічних торгах.

Алла Стасюк

Читайте также

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.