Чи може Україна заробити на мігрантах щось, крім проблем?

 
 
 

политолог

Чи може Україна заробити на мігрантах щось, крім проблем?

Напруження на польсько-білоруському кордоні передається Україні. З подачі політиків поповзли чутки, що оскільки Польща пручається, потік мігрантів з Близького Сходу ломанеться в Україну. Соціал-демократи з німецького бундестагу вважають, що біженців треба направити до України. Чи це реально? На питання кореспондента Новости Украины - From.UA відповідає політолог Олександр Леонов.

- Це неможливо без згоди України вочевидь. Періодично такі ідеї виникають щодо різних країн. Давайте згадаємо, що була така картина у Сирії, то якраз питання вирішувалося за рахунок Туреччини, і Туреччина поставила умови — 3 млрд євро вона отримала за те, щоб влаштували табори для біженців. Тобто це питання, коли доходить до практичної реалізації, воно зазвичай переходить і до питання щодо оплати. Тому казати, що ці біженці тут зупиняться просто і Україна буде їх годувати — вочевидь залежить від того, які умови Україна поставить. 

По-друге, важливе те, що це така гібридна спецоперація. Зараз відкрито кажуть, що з Сирії направляють біженців в Мінськ. Потім їх там організовують, дають інструкції — і вони накопичуються на кордоні, намагаючись його прорвати. Була інформація про те, що навіть тренували ще влітку певні групи з Сирії в Білорусі якраз для того, щоб проривати кордон. Тому вочевидь, що є достатньо багато фактів про те, що це спланована спецоперація, і тут досить цікавий нюанс, що соціал-демократи, які говорять про те, щоб в Україні влаштувати такій табір, але, з іншого боку, вони дуже обережно, в кращому випадку, говорять про Росію і її роль, хоча вона тут вочевидь ключова. І вочевидь, що це штучно зроблена криза на кордонах з ЄС. Власне кажучи, в Україні вже говорять про те, що це дуже схоже на те, що відбувалося, наприклад, на Донбасі чи в Криму, коли «цивільні» фактично продавлювали військові об'єкти, зараз таким чином намагаються продавити кордон.

Тут важливі дві речі. По-перше, це позиція України щодо таких рішень. Візьмемо приклад Туреччини, коли вона поставили жорстку вимогу щодо грошей. Тут ще в чому питання? Що Туреччина розуміла, що їй дуже важко утриматися від того, щоб опинитися в стороні, бо біженцям просто нікуди було подітися, і вони йшли у Туреччину. Тобто вони взяли гроші і ще виставили низку політичних вимог, які ЄС, в принципі, задовільнив. Тут питання ще у тому, чи може Україна контролювати свій кордон з Білоруссю. Якщо Росія захоче влаштувати таку міграційну кризу в Україні, то ми не стримуємо на кордоні, як та же Польща, бо у Польщі кордон хоча б мінімально обладнаний, і він в рази менше за довжиною. У України з Білоруссю більше тисячі кілометрів. Зараз на кордоні розгорнуті війська, спецпідрозділи, і вони ледь з цим можуть впоратися. А якщо у нас кордон — це стовби, і далеко не завжди кордон позначений, і тисячі кілометрів, то вочевидь це може бути проблемою. І ми просто явочним порядком можемо дізнатися, що ці люди знаходяться на нашій території. І що з ними робити?

Наприклад, влаштувати  біженців в Туреччині і в Україні — це дві великі різниці, як кажуть в Одесі. Бо там клімат значно м'якіший, а у нас зима, де може бути і мінус 15. І тому, якщо з'являться такі табори, то це буде і увага в тому числі за тим, як люди там живуть. Тут дуже багато питань, проблем і т.д. І питання у тому, дійсно, щоб ці гроші не зникли. Це може бути питання, що західні компанії все це зроблять самі. Це дуже складна проблема. Європа стикнулася в міграційною кризою, коли Україна отримувала безвіз, і Європа не змогла дати цьому раду. Вона не змогла вийти з цього питання м'яко і без проблем, бо були країни, які відмовляли біженцям з Сирії в тому, щоб вони були на їх території, в тому числі, до речі, і Польща. І тоді виникла серйозна напруга в ЄС, і одна з тем була і міграційна криза в тому числі. Вона набула таких масштабів трохи пізніше, але насправді це проблема, яка Європу турбує, і тому вочевидь, що Україні треба думати, що робити з сусідами, в тому числі і Білоруссю, яка дійсно може направити цей потік в будь-який момент в Україну.
 

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.