
Вчені розробили пристрій, який дозволяє управляти нейронними ланцюгами за допомогою імплантату, керованого смартфоном. Звучить трохи складно, але мета настільки ж проста, наскільки і важлива. Експерти хочуть використати свій винахід для розробки методів швидшого виявлення захворювань головного мозку, а також для дозування наркотиків на відстані та для створення знеболюючих засобів кращої дії та лікування залежності.
Команда вчених з Південної Кореї та США розробила пристрій, який може управляти нейронними ланцюгами мозку за допомогою невеликого імплантату, керованого за допомогою смартфона. Завдяки «вживленню» в мозок, пристрій також може бути використано в якості інструменту для виявлення захворювань і проблем неврологічного походження, такі як хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера, наркоманія, депресія або біль.
Використовуючи простий інтерфейс смартфона, лікарі можуть віддалено вводити та точно видавати ліки та їх комбінації.
«Ми раді використати цей пристрій для комплексних фармакологічних досліджень, які допоможуть у розробці нових знеболюючих засобів та для лікування залежностей і емоційних розладів» - каже Майкл Брухас, професор Вашингтонського університету.
Як працює пристрій, керований смартфоном?
Нещодавно розроблений пристрій використовує картриджі (з наркотиками) та технологію BLE (Bluetooth з низькою енергією). Крім того, він оснащений з'єднанням Bluetooth з низьким споживанням енергії. Пристрій може вводити ліки протягом тривалого часу - декількох місяців - а також застосовувати світлову терапію до певних нейронів.
«Бездротовий нейронний пристрій забезпечує довгострокову хімічну та оптичну нейромодуляцію на рівні, якого ще не досягнуто», - пояснює провідний автор дослідження та пристрою Раза Казі, вчений Корейського інституту науки і технологій.
Нейромодуляція відома як лікування болю електрикою. Він полягає у впливі на нервову систему електричними імпульсами різних властивостей. Для цього в хребет, мозок або периферичний нерв імплантують невеликі пристрої.