Чому латиничні Меркель і Макрон абсолютно на боці кириличного Путіна?

 
 
 

Ирина Фарион

народный депутат Украины 2012-2014

Чому латиничні Меркель і Макрон абсолютно на боці кириличного Путіна?

Вже стільки було інтерпретацій щодо української мови, але все одно ідеї від наших можновладців не закінчуються. Ось знов лунають пропозиції перейти з кирилиці на латиницю. Це навіть важко коментувати, тому що ті люди, які не знають історії питання, вважають, що вони відкривають Америку і знаходять якісь чари для лікування хворого українського організму. 

Українська кирилиця адаптована до наших потреб і абсолютно відповідає фонетичним запитам української мови. Вона пройшла свій шлях застосування до нашої фонетичної системи, тому не потребує абсолютно жодних доповнень чи модифікацій. Крім того, у нас затверджена нова версія українського правопису — це власне те, що треба вдосконалювати і в що треба вносити зміни і далі проводити демосковизацію українського правопису, жодною мірою не зачіпаючи графічної системи як знакового пласту нашої культури. 

Хто це робить? Це роблять ті люди, які не впевнені у собі, які весь час залежні від зовнішньої сили і які живуть лише формою, тому що графічна система — це форма існування мови, а зміст мови полягає у чомусь іншому. Ті, які змісту мови не відчувають, які цієї культури не сприймають і не розуміють, вигадують собі спосіб змінити форму. Ті недолугі, які кажуть, що це нас наблизить до Європи, то вибачте, будь ласка, ця Європа використовує латиницю, а латиниця — це модифікована кирилиця, тому що в основі кирилиці лежить грецьке письмо, а латиниця пішла саме з грецького письма, так от ті європейські країни, які використовують латиницю, абсолютно не переймаються Україною. Бо якщо вони були б перейняті Україною, то вони не просто були б стурбовані тим, що в Україні відбувається, а здійснювали б ті гарантії, які вони нам написали відповідно до Будапештського меморандуму. 

Якщо ідіоти, які вважають, що латиниця від'єднує нас від Москви, то у є до них запитання: чому латинична Меркель і латиничний Макрон абсолютно на боці кириличного Путіна? Нехай вони врешті решт увімкнуть логіку і зрозуміють, що кирилиця, яка адаптована до нашого українського письма — це сила і прапор саме української культури. І наше від'єднання від Московії має бути від'єднанням у способі мислення, а не у графічній системі. Тобто ті, які не здатні змінити суті, закликають змінити форму. Це робив свого часу Клімкин як представник Порошенка, тепер це робить Данілов як представник Зеленського. Люди форми, а не люди змісту. Для того, щоб бути собою, не треба наслідувати те, що характерно для більшості. Навпаки, треба використовувати свою культуру і свою символіку для своїх унікальності в світі.
 

Читайте также

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.