Демократична зброя проти Європи

 
 
 
Демократична зброя проти Європи

Міністр кабінету міністрів Польщі Міхал Дворчик стверджує, що Білорусь оголосила Польщі та країнам Балтії гібридну війну. Однозначність заяви польського політика змушує детальніше проаналізувати ситуацію на польсько-білоруському та польсько-литовському кордоні.
 
В Уснаж-Горному, що на польсько-білоруському кордоні, з білоруської сторони знаходиться група осіб з Афганістану, Сирії та Іраку. Особи перебувають на білоруській стороні та не хочуть повертатись до Білорусі. Польські прикордонники інформують, що група нараховує 24 людини і блокують їх спроби незаконно потрапити на територію ЄС.


Подібна ситуація має місце на білоруському кордоні з Литвою. У червні та липні потік нелегальних мігрантів до Литви з боку Білорусі збільшився у сотні разів. Литовський парламент прийняв резолюцію та ввів зміни до законодавства, які суттєво обмежили мігрантів у правах. Однак Лукашенко не зупинявся і пригрозив окрім потоку мігрантів в ЄС збільшенням трафіку наркотиків.


Україна надала Литві гуманітарну допомогу колючим дротом. Північноатлантична рада, вищий Головний політичний орган НАТО, одноголосно постановила доправити до Литви за офіційним проханням країни групу з протидії гібридним операціям. Канцлер Німеччини Ангела Меркель засудила те, як самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко поводиться з біженцями та погрожує Євросоюзу. Все це відбувається напередодні масштабних російсько-білоруських військових навчань «Запад 2021», що пройдуть на території Білорусії вже у вересні.


Фактично Лукашенко перетворився на Башара Асада у центрі Європі, який переслідує і тероризує своїх громадян та сусідні країни. Більшість експертів схильні вважати, що мігрантська криза 2015 була спровокована Росією, а ситуація на кордоні з Польщею та Литвою є повторенням згаданих подій. Кремль використовує демографічну зброю для дестабілізації ЄС. Потрібно нагадати, що демографічна зброя – це не тільки депортації, Голодомор або використання цивільних у якості живих щитів. Демографічною зброєю може бути і заселення або створення умов для переселення.


Сьогодні Росія використовує демографічну зброю в Криму та окупованому Донбасі.


Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв під час виступу на саміті «Кримської платформи» заявив, що за сім років перебування Криму під контролем Росії туди переселилися від 600 тисяч до півтора мільйона росіян, а 30 тисяч кримських татар змушені були залишити півострів.
 
Євгеній Білоножко - Центр політичних наративів демократії

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.