Дешевий розводняк, або Чому немає довіри до банків

 
 
 

глава движения #SaveФОП

Дешевий розводняк, або Чому немає довіри до банків

Нацбанк пропагує депозити. Обіцяє гарні відсотки для населення, гарантує збереження та прибуток від вкладів. По-перше, депозити — це взагалі  новина. Наскільки відомо, депозити завжди були привабливі, зокрема в державному ПриватБанку, там було до 7%. І справді там заощаджували стабільно. А от після того, як ставки впали просто до смішних розмірів, до 1%, окремі вкладники перестали давати гроші і просто максимально швидко виводять їх з банківської структури. Тому що немає сенсу тримати,  з урахуванням того, що, знов-таки, довіри до банківської структури немає взагалі. 

Якщо раніше ця недовіра компенсувалася хоч ймовірним прибутком, то зараз і прибутку немає. Все це на фоні нездешевлення кредитних ресурсів. Якщо бізнес кредитується, то зараз просто вражаючі дані: на фоні падіння депозитних ставок кредитні ставки практично не змінилися. Лише казки про 5-7-9%, які теж неможливо отримати. Коли ти приходиш у банк і починаєш  розмову про 5-7-9%, то все закінчується 23. Тобто це такий дешевий «розводняк». Тебе заманюють, розказують про одні цифри, потім кажуть, що тут у тебе не виходить, немає чим покривати, тому такі умови. А коли читаєш ті умови, волосся дибки стає від того, що потрібно майже миттєво погасити кредиторську заборгованість на вимогу банківської структури, якщо в їх політиці відбудуться зміни. Ну який свідомий підприємець візьме кредит, щоб бути готовим його повернути в будь-який момент? Кредит береться не лише для обігових грошей, а для купівлі якогось обладнання, і витягти ці гроші з обладнання так швидко не вдасться. Тому не має зараз сенсу розміщувати депозити.

Ну, яка до банків довіра? Обігові кошти юридичних і фізичних осіб-підприємців не захищені. Захищені депозити громадян. Так, є Фонд гарантування вкладів, але обігові кошти не захищені. Якщо банк ляже, а на рахунку вкладника 100 чи 200 тис. грн, то отримаєш просто дулю з маком. Багато хто так втратив не одну сотню тисяч гривень. Всі пам’ятають “Фінанси і кредит”, “Родовід банк” тощо. На жаль, відшкодування коштів з обігових рахунків юридичних осіб — це теж не реально. Спочатку кошти віддадуть державі у вигляді податків, потім віддадуть заробітну плату недобросовісним  співробітникам, які довели банк до банкрутства, потім вже розрахуються з усіма кредиторами. Якщо щось лишиться після реалізації майна банку, то, може, щось юридична особа і отримує в останню чергу відшкодування. Про цю  проблему вже стільки років говориться, і під час банкопаду, і після нього — ніхто не чує. Національний банк не хоче вносити зміни у відповідний закон, тому що обігові кошти повинні віддаватися одразу, перша черга повинна бути, навіть до податків, тому що це кошти, які не банка, банк ними оперував. І банк повинен віддати їх швидше, ніж податки. Але натомість ніхто цього не робить. І ставки, просто злочинно занизили, не знижуючи кредитні пропозиції. Немає довіри до держави, немає довіри до банківських установ, які сьогодні жорстко пов'язані з державною владою.

Тоді якщо не депозити, але ви хочете вкласти свої гроші, щоб вони приносили прибуток - вкладайте у валюту. Це найнадійніше призначення. Тим паче, що зараз найкращий час, валюта просіла. Всі розуміють, що це тимчасова ситуація, і що буде зростання. Зараз також багато хто вкладається й в нерухомість за кордоном. Це стало дуже актуально. Купується нерухомість зокрема в Туреччині. Це територія де немає податку на нерухомість. Є можливість купити пристойні апартаменти на березі Середземного моря. Зараз гасає різниці де жити та працювати, якщо бізнес можна вести дистанційно.  Всеодно карантин, і звичайно краще працювати на березі Середземного моря. Якщо є нерухомість в Туреччині, то там автоматично вже шукають ймовірності і можливості відкриття бізнесу. Це така лінива міграція, або еміграція української бізнес-ініціативи. Найбільш перспективні, найбільш вдалі підприємці, на жаль, шукають більш зручного і комфортного місця для проживання і ведення бізнес-діяльності. Україна — найбільш некомфортна держава, якщо ти не знаходишся у владі, розраховувати на стабільний високоприбутковий бізнес тобі не варто.
 

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.