Донька легендарного Амосова: лише вакцинації недостатньо

 
 
 
Донька легендарного Амосова: лише вакцинації недостатньо

Не панікувати та аналізувати заходи безпеки від нового штамму ковіду "Омікрон" закликала українців відомий кардіолог, професор Катерина Амосова.


"Урок 1: хоча ефективність наявних вакцин щодо всіх випадків інфікування новими варіантами (Альфа, бета, Гамма, дельта) виявилась суттєво нижчою, очікування значного зниження захисту саме від смерті не виправдалось.

Урок 2: перенесений COVID захищає від ре-інфекції новими варіантами і тяжкого повторного захворювання, як мінімум, не гірше, ніж вакцинація.

Урок 3: лише половина із 4-х нових варіантів, а саме «Альфа» і «Дельта», стали домінуючими в світі. «Бета» (ПАР) і «Гамма» (Бразилія) в більшості країн поза регіонами появи не змогли витіснити інші варіанти. 

Урок 4: значного збільшення летальності від нових варіантів не відбулось.

Урок 5: суттєве зменшення ефективності «старих» вакцин щодо інфікування 4-ма новими варіантами поклало кінець популярним твердженням, що однієї суцільної вакцинації буде достатньо для подолання пандемії. Нинішня позиція ВООЗ: тільки поєднання масової вакцинації з громадськими протиепідемічними заходами (маски, дистанція, вентиляція) відкриє нам шлях до трансформації пандемії в ендемічну інфекцію. 

Яка вірогідність того, що Омікрон поведе себе «не гірше» від Альфи і Дельти? 

Станом на зараз цього ніхто не знає, бо пройшло замало часу. 

Чекати важко. Тому викладаю новини, які маємо на зараз, з попередженням, що по мірі накопичення даних картина може змінитись.

- Графіки, які показують пришвидшене збільшення нових випадків інфікування в ПАР останнім часом, порівняно з попередніми Бета- і Дельта-хвилями (див рис.), мабуть, вже багато хто бачив на ФБ. Але абсолютні величини як вихідного «плато», так і зростання, доволі невеликі, тому «це не точно».

- Враження лікарів ПАР про легкий клінічний перебіг Омікрону у поодиноких пацієнтів, яких вони бачили, ще менш надійні.

- Найбільш гостре питання: наскільки вираженим буде «вислизування» Омікрону від наявного імунного захисту, порівняно з Дельтою. Нагадаю, що у Бети воно було більшим, ніж у Дельти. 

• У тих, хто перехворів на COVID, за результатами ретроспективного популяційного дослідження, яке було виконане в ПАР, ризик ре-інфекції поки що є більшим, ніж під час Бета- і Дельта-хвиль. Водночас: (1) стаття ще не прорецензована, (2) Омікрон-хвиля тільки почалась, (3) варто враховувати можливість зменшення імунітету з часом у тих, хто перехворів в 2020 році.

• Хоча дослідження нейтралізації Омікрона антитілами вакцинованих в пробірці, для оцінки потреби в модернізації вакцини, тільки розпочались. За офіційною заявою Pfizer, виробник не очікує значного зменшення захисту від смерті.

В підсумку: не панікуємо і актуалізуємо міри убезпечення від інфікування". 

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.