Єдність України проти тупих висловлювань Ніцой

 
 
 

Ігор Мосійчук

народний депутат України 2014-2019

Ігор Мосійчук

Українська збірна в ¼ фіналу чемпіонату Європи. Ми, перш за все зобов'язані за це українській збірній, українським тренерам, команді українців. Саме в цьому відмінність українського футболу від російського. Чому українській збірній вдалося пройти набагато далі і показати якісний футбол, ніж російській збірній? Справа в тому, що футбол в Російській Федерації монополізований. «Зеніт» – ведучий клуб Російської Федерації і через те, що його спонсор є «Газпром», то під нього побудована гра всієї вищої ліги. Там є, клуби, наприклад, «Сочі», які спеціально грають та програють лише для того, щоб «Зеніт» ставав з року в рік кращим клубом. Відповідно, там немає конкуренції. 

А ось в Україні немає таких фанклубів, які комусь підіграють. Більше того, половина клубів б'ється і шукає справжньої конкуренції, тому, звичайно, якість українського футболу краще. 

До того ж багато українців грає в закордонних клубах. Наприклад, Маліновський грає в італійській «Аталанті», якраз він і витягнув клуб на одну з ведучих позицій в серії А в італійському чемпіонаті. Зінченко, який вчора став найкращим гравцем матчу, один з ведучих гравців «Манчестер Сіті», чемпіона Англії. Він, по суті, в наступному матчі буде грати проти свого клубу. І тому, звичайно, якість нашої збірної вирізняється на теренах колишнього СНД. 

Особлива заслуга тут Шевченка: його воля до перемоги та тактичний талант. Шевченко-тренер може перевершити навіть Шевченка-гравця. Головне не втягнути його тепер в політику. Для української футболу однозначно краще, що Шевченко не став народним депутатом України, коли у нього цей шанс був, тому що політика вбила б в ньому тренера. Водночас, якщо сьогодні заміряти рейтинги в Україні, то Шевченко, мабуть, і Зеленського перевершить. 

Також якщо говорити про вчорашній матч, то не можна не сказати про реакції пані Ніцой.

Ми живемо в постсовковому суспільстві, яке зросійщувалось зумисно. За дві години, при всьому бажанні Ніцой, Петренка, Іваненка, Мосійчука чи будь-кого іншого, все суспільство говорити українською мовою не зможе. В Україні ухвалено відповідний закон, відповідно рухаються процеси українізації. В цьому випадку висловлювання Ніцой не просто недоречні, а тупі. Вона питає: "Звідки беруться такі футболісти, як Довбик?". Такі українські футбольні зірки, як Довбик, беруться з спортивних інтернатів. І хай би пані Ніцой підняла свій тухель, поїхала б в інтернати, і подивилася, що, на жаль, викладання там ведеться російської мовою. Інфраструктура цих інтернатів потребує капіталовкладень і реконструкцій. Потрібно звернути увагу на спортивну освіту, а не на тих, хто як говорить, тому що це як ложка дьогтю в бочку з медом. 

Україна вчора була єдина, як ніколи. Вчора навіть з окупованого Луганська писали, що скандували за Україну. Що ще необхідно? А ось такі суперечки про мову ми мали ще в 2014 році і знаємо, чим все закінчилося. Бажаємо нашій збірній лише перемоги! 
 

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.