Експерт про діяльність «Дев'ятого валу»: Україна програє інфойну Росії

 
 
 
Експерт про діяльність «Дев'ятого валу»: Україна програє інфойну Росії

Державна влада України ніяк не займається поширенням українських наративів на Заході, чим дає Росії карт-бланш у просуванні власного порядку денного завдяки активній діяльності інфокомпаній. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов, коментуючи інфокомпанії РФ на прикладі Telegram-каналу «Дев'ятий вал».

За його словами, вже давно не секрет, що Росія витрачає колосальні ресурси на інформаційні компанії на Заході, щоб сформувати в очах західного обивателя потрібний образ про РФ і ситуацію в Україні.

«Гроші не пахнуть. Хто платить, той замовляє музику. У цьому плані в Росії взагалі не зважають на витрати. Вони платять стільки, скільки треба, але тільки щоб досягти результатів. У цьому плані ми на фронті інформаційної війни пасемо задніх», - пояснив він.

Жданов зазначає, що необхідно розвивати свою нішу на Заході.

«Потрібно боротися в нашому просторі з такими проросійськими джерелами інформації і знову ж таки виносити все на міжнародний ринок. Пам'ятаєте, створювався канал ДІМ? Він був розрахований на всесвітню аудиторію. Де він транслюється? Захід навіть більше нас воює на цьому фронті. Де наш рупор пропаганди? Тому, звичайно, ми програємо цю війну», - наголосив він.

Експерт наполягає: Україна має вкладати гроші в інфокомпанії на Заході.

«Нам потрібні такі ж фірми (як у Росії – прим. ред.), треба писати статті, щоб вони (західна преса – прим. ред.) у себе там розміщували їх. Ті ж самі видання, Washington Post, New York Times, іноді пишуть статті, від яких ми непритомніємо. А що вони роблять? Вони заробляють на тому, що продають друковані площі. Якщо це не порушує закон, припустимо, про цензуру і не ображає безпосередньо когось, то чому б і ні? Будь ласка, викупайте друковані майданчики, пишіть», - зазначив він.

Коментуючи розслідування «Українських Новин», яке виявило Telegram «Дев'ятий Вал», який активно працює із західними ЗМІ та політиками, Жданов вказав на недопрацювання Міністерства закордонних справ у цій сфері. Експерт акцентує увагу: українське МЗС не подало жодного позову проти поширення неправдивої інформації із західними джерелами чи західною пресою.

«Це державна політика, це президент, це зовнішня політика, це він має поставити завдання. І МЗС має це чітко контролювати спільно з нашою зовнішньою розвідкою. А в нас є служба зовнішньої розвідки, де вона? А чому вона не вважає, як, де, хто фінансував, хто замовляв цю статтю? Чому вона написана? Чому наші дипломати не подають судові позови на журналістів за очорніння України? Ми нічого не робимо. Ми просто сидимо, констатуємо факт, а потім плачемо, що нам боляче і погано», - підсумував він.

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.