Епідеміолог дав сумний прогноз про новий спалах COVID-19 в Україні

 
 
 
COVID-19

В Україні вакцинація населення від коронавірусу має низьке охоплення груп ризику і залишається за кількістю на низькому рівні, що може призвести до досить тяжких наслідків при новому спалаху COVID-19, зокрема через варіант "Дельта", вважає керівник національної експертної групи з інфекційного контролю, епідеміолог Андрій Александрін.

Про це інтернет-видання Новости Украины – From.UA дізналось із програми "Сьогодні ввечері" на каналі "Україна 24".

Він зазначив, що в Україні при такому спалаху вірогідний високий рівень госпіталізації та смертності, як це фіксується в РФ.

Епідеміолог звернув увагу, що щеплення від коронавірусу отримали трохи більше ніж 17% українців у віці 60+, які входять до групи ризику.

"Це критично мало, тому що з приходом "Дельти", скоро ми очікуємо спалах в країні", - заявив Александрін.

Експерт звернув увагу, що в цілому в Україні спостерігається "дуже низьке охоплення" цих груп ризику, яких повинні були вже вакцинувати на сьогодні.

Така ситуація загрожує в разі стрибка рівня нових заражень привести до значного збільшення госпіталізацій, а також зростання числа летальних випадків.

"Трохи пізніше ми побачимо ситуацію, як, наприклад, в Росії, коли низьке охоплення вакцинопрофілактики населення, особливо груп ризику - ми будемо бачити високий рівень госпіталізації, смертності", - сказав інфекціоніст.

Раніше ми писали про те, що Александрін заявив, що наша державна система повністю імпотентна в боротьбі з Ковід-19.