Фейк - це ще біблійна проблема і ось чому

 
 
 

Роман Чайка

журналист, телеведущий

Фейк - це ще біблійна проблема і ось чому

Роман Чайка переконаний, що брехню можна розпізнати лише в один, старий як світ спосіб і розповів у який.

Про це журналіст і телеведучий розповів в ексклюзивному коментарі нашому виданню Новости Украины — From.UA.

«Просто в новій реалії треба використовувати нові терміни. Якщо раніше ми говорили про недостовірну інформацію і брехню, то тепер можна вживати модні словечки «фейк» і т.д. Це те, що відрізняє засоби пропаганди і дезінформації від засобів інформації».

Так журналіст прокоментував появу в інформаційному просторі так званого «білого» списку ЗМІ і пояснив, чому це є цілковитим фейком, мета якого дезінформувати українців.

«Цей критерій є ключовий з цієї точки зору, треба його оцінювати і складати певні списки, тобто в наших умовах ще додається підривна інформаційна діяльність проти свого народу. Це вже додаток до цих фейків, це вже продовження наративів, які є частиною інформаційної війни проти нас», - переконаний він.

Чайка також поділився досвідом у питанні того, як розпізнати фейк серед масиву інформації.

«В цілому світі є питання №1, тобто навіть Папа Римський говорив про це в своїй промові. Фейк - це брехня. Як розпізнати її? Скільки людство є, стільки воно з цим питанням стикається. Звичайно, що для журналістів, які пробують подати якусь інформацію, є класичні способи - це визначення джерела інформації, декілька джерел незалежної інформації, які б мали співставлення деталей і які б дали можливість сумніватися чи не сумніватися в достовірності інформації. Звичайно, що важливим є розкрутити до першоджерела. Це старе, як світ правило - тобто, будь-яку брехню треба перевіряти. Це ж біблійна проблема», - резюмував співрозмовник.

 

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.