Георгій Мазурашу. Футбольна форма роздраю

 
 
 

Георгій Мазурашу

спортивный журналист, народный депутат Украины от фракции "Слуга народа"

скандал с футбольной формой

Продовжується серіал з написом на футбольній формі української збірної «Слава Україні! Героям слава!». УЄФА раз дозволило і два заборонило. Ще й на запит Російської Федерації, що спричинило ще більший супротив у відношеннях між країнами. Також багато суперечок через це і у суспільстві.

Так, чи потрібне таке гасло на формі? Взагалі,  це ж емоційний момент, прояв патріотизму та нашої історії. А в наших спеціфічних обставинах, і враховуючи популярність футболу та увагу до Євро-2020, ця ініціатива, мабуть, «попала в масть» так би мовити. Ми ще не зіграли, а вже нашуміли.

Також багато думок висловлюється щодо бюджету на форму. Як тепер бути з написом і чи потрібно змінювати.  Відомо, що все куплено не за бюджетні кошти. Тут можна заспокоїтись. Українська футбольна асоціація має немало партнерів і спонсорів, і обходиться практично без бюджетної підтримки. На тему можливої заміни форми віце-президент УАФ Василь Орлецький зазначив, що, швидше за все, просто заклеють «зайвий надпис», або зашиють. Замовляти нові комплекти форми в такому цейтноті по ідеї недоцільно. Та й фізично складно встигнути. Та й УЄФА на початку дозволило напис «Героям слава!», напевно, тому що це виглядало «безобідно». І взагалі так воно і є. Ці надписи очевидно ж не мали би нікого ніяк стурбувати, якби не «специфічна позиція Росії». По ідеї все могло залишитися в межах «іншим однаково, нам приємно». Але, що поробиш,  такий у нас сусід, якому постійно вбачається провокація та фашизм.

Вся ця історія з формою і забороною лозунгів сповна виконала свою місію - ми отримали ще один патріотичний імпульс в Україні. І заборона його суттєво підсилила цей імпульс. Ефект вийшов в рази більшим, ніж якби не заборонили. Але, все одно, найважливіше - як зіграє збірна України на Євро. Дуже хотілось би, щоби підопічні Андрія Шевченка так грали, аби після матчів ми чули від інших країн: «Браво, Україна!», «Слава Україні!». А ми із задоволенням відповідали би «Героям слава!»

У нас тепер дуже непоганий ансамбль виконавців на чолі із мега-зірковим тренером, так що цілком можемо очікувати від наших футболістів приємних сюрпризів! На які і сподіваємось.

А щодо форми взагалі. Відсутність таких надписів не завадила ж Україні добратися аж до чвертьфіналу чемпіонату світу 2006 року.  Важливіше славити Україну грою на футбольному полі, ніж надписами на формі. Наша футбольна асоціація бореться за право залишити цей надпис. І є шанси, що УЄФА передумає ще раз і ми будемо носити їх постійно і всюди.

Читайте также