Головний санлікар вирішив зробити з українців піддослідних щурів

 
 
 
Головний санлікар вирішив зробити з українців піддослідних щурів

Відома лікарка, кардіохірург професор Катерина Амосова на своїй сторінці у Facebook розповіла, чи дійсно твердження Ігоря Кузіна про результативність зменшення інтервалу між ін’єкціями від коронавірусу мають під собою підґрунтя.

«Свіжа заява нашого головного санітарного лікаря, про можливість такого «покращення», шляхом скорочення цього інтервалу для українців, принаймні для китайського Коронаваку, до 14 днів, зацікавила не тільки мене, але і редакцію телеканалу «Наш», яка попросила коментар.

Невже я щось пропустила у своїй англомовній стрічці світових медичних новин, подумала я і провела прицільний пошук.

Дані досліджень на тему, які знайшла, розходяться з тим, що озвучено МОЗом. Боже збав, я не заперечую наявність у керманичів якихось інших, найновіших даних (може китайською?), але хочу їх побачити.

1. Отже - загальний контекст щодо змін інтервалу:

- по вакцині AstraZeneka.

На початку 2021 року, Британія збільшила інтервал між 1-ю і 2-ю дозами цієї вакцини з 3 тижнів до 3 місяців на підставі результатів досліджень, які показали підвищення клінічної ефективності щодо попередження симптоматичного Ковіду з 55% до 82% (Пре-принт Lancet, 2021, Feb).

Інтервал, який ВООЗ рекомендує зараз - це 8-12 тижнів;

- по вакцині Pfizer.

За попередніми результатами дослідження PITCH, при збільшенні інтервалу між двома дозами до 6-14 тижнів, в середньому 70 днів, рівень нейтралізуючих антитіл після повної вакцинації значно підвищувався.

Актуальні рекомендації американської агенції CDC: інтервал має бути 21 день, і не варто намагатись його скорочувати. При надзвичайних обставинах, максимально допустимий інтервал - 6 тижнів.

2. Інформація по китайській інактивованій вакцині CoronaVac:

- інфо від Sinovac - інтервал 14-28 днів;

- інфо агенції Reuters 10.01.2021: за заявою компанії, клінічна ефективність вакцини виявляється більшою при подовженні інтервалу між двома дозами з 2 до 3 тижнів. Є дані про ще більше підвищення рівня нейтралізуючих антитіл при введенні другої дози через 4 тижні;

- ВООЗ наводить результати ретроспективного аналізу в рамках бразильського дослідження третьої фази клінічної ефективності CoronaVac: при інтервалі <21 день - ефективність 49%, якщо 21-28 днів - 62%. Проте суттєвим недоліком цього аналізу є відсутність рандомізації», - написала Амосова.

Раніше Амосова розповідала про те, через як ще можна вакцинуватись.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.