Грошей нема, але ви тримайтесь: як влада економить на субсидіях

 
 
 

Павло Розенко

Колишній віце-прем’єр України та екс-міністр соціальної політики

Грошей нема, але ви тримайтесь: як влада економить на субсидіях

Павло Розенко переконаний, що люди не отримують субсидій через те, що влада провалила політику соцвиплат і попереджає, що восени ситуація не зміниться.

Про це колишній віце-прем'єр України та екс-міністр соцполітики розповів нашому виданню Новости Украины — From.UA в ексклюзивному коментарі.

«З 1 травня фактично уряд затвердив новий порядок оформлення субсидій. Спочатку вони сказали, що всі мають переоформлювати субсидії. А після того, як піднявся скандал, сказали, що частині субсидіянтів вони призначать допомогу автоматично, але частині доведеться звертатися до управлінь соцзахисту. Проблема полягає у тому, що тих людей, яким треба переоформляти субсидії, вони не повідомили про це. І люди просто не отримують на руки кошти і тільки після цього дізнаються, що їм треба йти подавати документи по субсидіях».

Так, екс-міністр соцполітики прокоментував сьогоднішню ситуацію із виплатами субсидій і зазначив, що затримки варто очікувати й в подальшому.

«Для цих субсидіянтів була зірвана субсидія, тож люди не отримували кошти за субсидії, за травень, червень та липень. Відповідно, накопичувалися борги. Я знаю прецеденти, коли внаслідок цих боргів навіть людям відмовляли у продовженні субсидій. Я так розумію, що уряд повністю не допрацював програмне забезпечення, і тому виникли такі збої. Є великий ризик, що при перерахунку субсидій на осінній період буде така ж сама ситуація, коли просто в жовтні людям почнуть затримувати субсидії. А так як зараз субсидії монетизовані, затримка субсидії дуже важко вдарить по людях», - сказав він.

Співрозмовник також пояснив, хто в першу чергу в Україні потребує субсидій та чи вистачить на це у влади грошей.

«Коли ми робили систему субсидій, у нас була чітка градація. Для непрацюючих людей, для пенсіонерів розмір плати за житло, за житлово-комунальні послуги, не повинен перевищувати 10% їх доходів. Для працюючих людей — приблизно 13-15%. У кого ці норми були вищими, от ті й потребували субсидій. В 2015-2016 рр. це були близько 7 млн домогосподарств. Зараз ця чисельність скорочена, станом на сьогодні 2,9 млн домогосподарств отримують субсидії. Це в першу чергу пов'язане з тим, що влада почала скорочувати нормативи розрахунків субсидій, тобто почала штучно обмежувати права людей на отримання субсидій.

Зараз ідеологія змінилася. Ми говорили, скільки людей нам треба забезпечити і під це ми закладали бюджетне фінансування. А зараз йде інша ідеологія. Є 35 млрд бюджетного фінансування, і уряд зробить все, щоб скоротити число субсидіянтів, щоб поміститися в цю суму. Але вже зараз цієї суми не вистачає, треба додаткових 10-15 млрд», - резюмував Розенко.

Раніше ми писали про те, як будуть призначати виплати і чи вистачить на всіх грошей.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.