І не сподівайтесь: Ціни на газ цієї зими будуть високими

 
 
 
І не сподівайтесь: Ціни на газ цієї зими будуть високими

Провідна незалежна газова та нафтова компанія Європи Wintershall Dea опублікувала результати за третій квартал 2021 року, які свідчать про те, що на європейському ринку ціна на газ не впаде і на це є низка причин.

Про це наше видання Новости Украины — From.UA дізналося з доповіді Wintershall Dea.

Маріо Мерен розповів, чи змінюватиметься ціна на газ цієї зими.

«Третій квартал 2021 року був винятковим і заснованим на конструктивній кон'юнктурі цін на сировинні товари та, зокрема, на європейських цінах на газ, які, як очікується, залишатимуться високими протягом усієї зими. Наші фінансові показники продовжують покращуватися як за рахунок зовнішнього середовища, так і завдяки стабільній діяльності, що продовжується», - сказав голова і головний виконавчий директор Wintershall Dea.

Крім того, він зазначив, що на квартальний видобуток вплинула пожежа на підприємстві з переробки газу та конденсату в Росії.

Зазначимо, що пожежа на заводі «Газпром-переробки» щодо підготовки газового конденсату під Новим Уренгоєм сталася ще 5 серпня цього року і саме після цього ціна газу на євроринку почала бити усі рекорди.

На ранок 6 серпня спотові ціни на газ у Європі на голландському хабі TTF піднімалися майже до $550 за 1 тис. куб. м, що на понад 6% перевищує ціну на момент закриття напередодні. Але пізніше вартість знизилася до $540, у міру відновлення експортних постачань очікується подальша корекція цін на газ вниз, вважає Кирило Бахтін, старший аналітик інвестиційного банку Сінара. До кінця торгового дня п'ятниці, 6 серпня, ціни на газ скоригувалися до $526 за тис. куб. м., за даними ICE.

Після цього компанія Wintershall Dea була змушена значно знизити видобуток вуглеводнів у третьому кварталі 2021 року. Таким чином, видобуток німецької компанії в липні-вересні цього року склав лише 588 тис. барелів нафтового еквівалента на добу, що на 18 тис. б. н. е. на добу нижче, ніж за аналогічний період 2020 року. У вересні виробництво поновилося у повному обсязі.

Читайте также

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.