Антиукраїнська карта та польський МЗС

 
 
 
Антиукраїнська карта та польський МЗС

Заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що поляки в Україні зазнають дискримінації щодо свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою та свободи слова. За його словами, на поляків впливає відсутність регламентованих відносин між державою та Римо-католицькою церквою в Україні. У свою чергу, уповноважений уряду з питань польської діаспори та поляків за кордоном Ян Дзедзічак заявив, що Польща стала жертвою власного успіху оскільки поляк з України масово виїжджають з України до Польщі. 

МЗС України категорично відкинули твердження замміністра закордонних справ Польщі Шинковського вель Сенка про нібито "дискримінацію" поляків в Україні.

"Здивовані, що ця заява пролунала наступного дня після успішного засідання у Варшаві консультаційної комісії з питань задоволення освітніх потреб представників української меншини в Польщі і польської меншини в Україні. Комісія підтвердила взаєморозуміння і обопільну відкритість до конструктивного діалогу", - зауважив речника МЗС України Олега Ніколенка. 
Заяву польського міністра може бути обумовлена декількома факторами. По-перше, Варшава володіє інформацією про не відомими або секретними фактами дискримінації поляків в України (за останній рік жодний аналітичних центр в Україні або Польщі не інформував про випадки дискримінації, представники польської меншини в Україні ні до, ні після заяви міністра Шинковського вель Сенка не інформували про фактори переслідування). По-друге, з огляду на майбутню відставку міністра закордонних справ Збігнева Рау його заступник Шинковський вель Сенк намагається зберегти своє місце агресивною риторикою про «український націоналізм, який загрожує полякам на Кресах». Подібна ситуація мала місце у 2017 році, тодішній міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський приїхав до Львова і спробував розіграти карту боротьби з «біндеровщіною та українським націоналізмом». Зрештою, віце-міністр Шинковський вель Сенк агресивну риторику застосовує і різних країни, наприклад він стверджує, що Бельгія є країною де не можуть ефективно боротися з педофілією, тому вони не можуть вчити Варшаву, як реформувати суди. 

Варто зазначити, що в 2020 році під час виборів президента Польщі Кшиштоф Босак (кандидати на посаду президента Польщі від ультраправої партії Конфедерація) залучив до своєї кампанії Евеліну Подгурну - польку з України, яка була репрезентанткою Кресів. Подгурна стверджувала, що в Україні поляків дискримінують, а підтримку від Варшави отримують виключно «професійні активісти польської діаспори». 

Через декілька днів представники 15 польських організацій в Україні написали відкритий листи де заявили, що жодної дискримінації або загрози від націоналістів в Україні вони не відчувають. 

Варто сподіватися, що подібність риторики заступника міністра закордонних справ від чинної влади та лідера ультраправих – це прикра випадковість. 

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.