Бюджет урізання: мінус 9 млрд на субсидії, мінус 20 млрд на пенсії

 
 
 

Андрей Рева

министр социальной политики Украины 2016-2019

Бюджет урізання: мінус 9 млрд на субсидії, мінус 20 млрд на пенсії

Рада майже прийняла бюджет-2022 і він буде радувати тих, хто його формував, а тих, хто по ньому буде жити, радувати навряд чи зможе. 

Якщо говорити про основні позиції, то ми маємо по факту скорочення видатків на субсидії на 9 млрд гривень. Якщо у цьому році було закладено 47 млрд, то на наступний рік заплановано 38 млрд. Також недостатньо коштів передбачено для фінансування Пенсійного фонду. Сума субвенцій передбачених на наступний рік подібна до поточного року. Планувалось 195,5 млрд, потім додали у липні ще 5,3 млрд — маємо 200 млрд 800 млн гривень, таку ж саму суму планують і на наступний рік. 

В цьому році позичка складала 13 млрд, зараз її терміново намагаються перекрити, і навіть без наступнорічного підвищення коштів на всі пенсійні програми не вистачить. Передбачається велика нестача порядку 20 млрд грн. По факту не збільшені, а трохи зменшені видатки на державну допомогу сім'ям з дітьми і малозабезпеченим сім'ям. Не збільшене фінансування чорнобильців і т.д. Цей бюджет символізує урізання соціальних видатків. Бюджет, кошти якого спрямовуються на запозичення більше 500 млрд, на «Велике будівництво», на інфраструктуру, на збільшення видатків для силових структур. Все інше фактично йде в мінус.

Також було обіцяно медикам підвищення заробітної плати до 20 тис. грн, але якщо подивитися на бюджетні цифри, відразу згадуєш, що робив рік назад тодішній очільник МОЗу Максим Степанов: він порахував такі зарплати  і видав бюджетний запит на 296 млрд, а йому дали 157. Він сказав, що цих грошей не вистачить, щоб виконати всі вимоги президента і ось саме тоді була дана команда по його зливу. До речі 20 жовтня був рік, як Зеленський виступив у Верховній Раді і заявив, що лікарі повинні отримувати 22 тис. грн, середній медичний персонал - 17 і молодший — 12. 

Зараз “зелені” збільшили видатки десь порядка 35 млрд на медицину і кажуть, що вони підвищать до тих цифр зарплату лікарям. А Степанов вважав, що потрібно 59 млрд, яких йому не дали. М'яко кажучи, цих грошей знов не буде. Яким чином вони будуть викручуватися ситуації? Все звалиться на місцеву владу? 

Тепер різниця в тарифах. Всі бачать, що робиться з газом до зимового сезону. Якщо бути серйозним, то зрозуміло, що доведеться підвищувати тарифи на тепло і на газ. Значить, потрібно буде не просто збільшувати видатки на ці цілі, а й збільшувати програму субсидій, а вони її скорочують. Щоб тут не говорили, соціальна сфера знаходиться під ударом від прийняття цього бюджету. Тобто зростання заробітних плат, мінімальної зарплати — дуже цікавий показник: вона зросте з 6500 грн до 6700 грн протягом року. Всього на 3%, а інфляція буде зростати на 8%.

Програмується зростання бідності на рівні бюджетних видатків. Це антисоціальний, антинародний бюджет.
 

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.