Чим загрожує автоматичне списання боргів з рахунків українців

 
 
 
списання боргів

Андрій Новак вважає, що не всім українцям варто панічно боятись нововведення із автоматичним списанням боргів.

Про це український економіст, політолог, громадський діяч розповів в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины — From.UA.

Коментуючи можливі загрози при списанні боргів, Новак зазначив, що банк буде по кожному клієнту приймати окреме рішення.

«Дозвіл — ще не означає використання. Мінюст просто надав право випадків у яких, якщо якась фізична або юридична особа має якісь борг, то банк має право приймати рішення списувати чи не списувати його, повністю чи частково», - сказав він.

«Є поняття безнадійні кредити, є поняття безнадійний борг, який тягнеться багато років. І коли банк бачить, що там немає шансів з клієнта стягнути цей кредит чи борг, йому зручніше прийняти рішення про списання і не заносити ці кошти у свої активи».

Пояснив експерт у питаннях економіки та розповів чи не залучатимуться до цих процесів колектори.

«Знову-таки, індивідуальна ситуація. Там, де видно, що є якась економічна діяльність і клієнт просто не хоче платити, там використовуються колектори. А там, де вже видно, що ніякої успішної діяльності немає певний період часу, зрозуміло, що там немає сенсу у колекторах, тому що там немає звідки взяти ці кошти», - переконаний співрозмовник.

Насамкінець, Андрій Новак прокоментував можливе стягнення з рахунків і боргів за комунальні послуги.

«Стягнути неможливо у фізичної особи. За рахунок чого? Якщо людина не має і рахунку банківського або там мало коштів, то звідки стягнути? Примусовий продаж квартири заборонений. Ми, звичайно, рухаємося у бік електронізації всіх розрахунків, йдемо навіть до виплати пенсій на карточку, але нам ще до повної електронізації дуже далеко. Комунальники можуть приходити відмикати воду, світло, якщо це технічно можливо - це максимум. А стягнути кошти на сьогодні у більшості громадян України неможливо», - резюмував він.

Нещодавно ми писали про те, що рахунки в банку можуть обміліти через борги за комуналку.

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.