Чому Омікрон б’є по вакцинованим? Нові дані вчених

 
 
 
Чому Омікрон б’є по вакцинованим? Нові дані вчених

В Південній Африці, де Омікрон був вперше виявлений 24 листопада, продовжується стрімке зростання захворюваності з паралельним збільшенням госпіталізацій, які співставні з картиною під час попередньої хвилі. Ситуацію у своєму Facebook аналізує відомий український кардіолог, професор Катерина Амосова.

Водночас, порівняно з нею, збільшення кількості смертей є значно меншим. При охопленні вакцинацією лише 38% дорослих, спікери від влади, як мінімум, «не бачать більш тяжкого перебігу інфекції, порівняно з Дельтою».

Про це заявило і американське CDC на підставі аналізу перших 43 випадків, більшість в віці до 40 років. Госпіталізований лише 1, ніхто не помер. Можливе пояснення - наявність вакцинації мінімум двома дозами в 79%. Хоча, за попередніми даними із ПАР, захист щеплення Pfizer від тяжкого КОВІДу внаслідок Омікрону є гіршим, ніж для Дельти (70% проти 93%), він доволі пристойний і ще збільшується після введення бустера.

Імовірно, не менше значення для «пом‘якшення» перебігу інфекції Омікроном, має імунний захист після перенесеного КОВІДу за рахунок Т-клітин пам‘яті. Це можна припустити на прикладі Південної Африки, де за 2 роки перехворіло значно більше людей, ніж вакциновано.

Проте робити остаточні висновки зарано, бо смерті від КОВІДу наступають із запізненням до чотирьох тижнів.

Але найбільш інтригуючими є попередні дані з Лондону про паралельне зростання випадків і Дельти, і Омікрону (див. рис). Тобто, може створитися ситуація ко-домінування цих двох варіантів, завдяки суттєвим відмінностям. Для Дельти це супер-заразність, для Омікрону - значне імунне вислизування від імунного захисту після вакцинації і інфекції, плюс підвищена заразність.

Може, саме цим пояснюється шалений ріст інфікування в Данії (див. рис.), де повністю вакциновані 77% населення, а 23% ще отримали бустер? 


 

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.