Євгеній Білоножко

журналіст

Українці в Польщі та українці в Україні

В минулого тижня Литва заявила про завершення міграційної кризи. Прем’єр-міністр Литви Інгрід Шимоніте заявила, що потік мігрантів з Білорусі припинився, відповідно режим надзвичайного стану, який діяв з 9 листопада 2021, був скасований у вночі 15 січня. У свою чергу, Польща фіксує по декілька десятків спроби порушення кордону. 

Сучасник Сталіна та об'єднання українського православ'я

Колишній предстоятель Української Православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет звернувся з позовом до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). Він намагається скасувати ліквідацію церкви.

Білоруські шпигуни у Польщі

17 грудня у п’ятницю Прикордонний комітет Білорусі заявив, що на кордоні був затриманий польський військовий, який втік зі служби і нібито хоче отримати притулок у Білорусі. На початку інформація сприймалась, як фейк та пропаганду Лукашенка. Проте, згодом генерал Томаш Піотровський підтвердив, що польського військового у званні солдат Еміль Чечко, 1996 року народження, що служив 11-ї Мазурського артилерійського полку 16-ї Поморської механізованої дивізії імені короля Казимира дезертирував та перейшов східний кордон у бік Білорусії. 

Варшавський саміт скептиків

У Варшаві 4 грудня відбувся з’їзд консервативних і правих партій з різних країн ЄС, на якому вони обговорюють співпрацю і своє бачення майбутнього Євросоюзу. Українські ЗМІ та політичні коментатори фактично не помітили згаданої події, а дарма. 
Ініціатором з’їзду був лідер польської правлячої партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський. До Варшави прибули політики з Франції, Австрії, Бельгії, Естонії, Фінляндії, Литви, Нідерландів та Румунії.

Уряд Шольца або зелене світло для України

Німецька Соціал-демократична партія (СДПН), "Зелені" та Вільні демократи офіційно оголосили про формування нової урядової коаліції, яку називають світлофор (за партійними кольорами партій). Олаф Шольц – лідер СДПН – отримає посаду канцлера Німеччини, а співлідерка "зелених" Анналена Бербок очолить Міністерство закордонних справ. Очікується, що уряд складе присягу у грудні після того, як партії проголосують за коаліційну угоду.

Польща може вийти з Європейського Союзу

Минулого тижня у понад ста містах Польщі відбулись мітинги під гаслом "Я залишаюся в ЄС". Найбільших з яких відбувся у Варшаві, за словами опозиції, зібравши майже 100 тис. осіб. Головною причиною протестів стало рішення Конституційного суду Польщі, що положення договору про Європейський Союз несумісні з польською конституцією.

Демократична зброя проти Європи

Міністр кабінету міністрів Польщі Міхал Дворчик стверджує, що Білорусь оголосила Польщі та країнам Балтії гібридну війну. Однозначність заяви польського політика змушує детальніше проаналізувати ситуацію на польсько-білоруському та польсько-литовському кордоні.
 

Нова Німеччина - ліва та зелена. Що робити Україні?

Останні соціологічні дослідження засвідчують, що перемогу на парламентських виборах у Німеччині отримають Соціал-демократична партія (СДПН), а новим канцлером буде Олаф Шольц (нинішній міністр фінансів в уряді Ангели Меркель). 

Що Україна отримала від Кримської платформи

Повернути Крим можна лише змінивши Конституцію РФ. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту інтернет-видання Новости Украины — From.UA розповів журналіст Євгеній Білоножко.

У майбутньому - «Русскій порядок» на берегах Вісли 

Життя цікавіше за книжки про життя, але саме світ літератури може описати наше майбутнє вже сьогодні.  У 2017 році Міністерство оборони Німеччини профінансувало проект «Кассандра». У ньому прийняли учать дослідники-літературознавці з Тюбінгенського університету. Вони працювали на військових і намагалися за допомогою літературних творів передбачити майбутнє — визначити, у яких регіонах можуть спалахнути збройні та громадянські конфлікти. На перший погляд ідея звучить дуже наївно і від неї не буде жодної користі.

Обговорюючи Бандеру та Шухевича, можливо, забудемо про зарплату і комуналку 

Народні депутати зареєстрували в Раді постанову, згідно з якою Бандері та Шухевичу мають повернути звання Героїв України. По-перше, питанням героїзації того чи іншого періоду або подій в Україні займається спеціальна інституція, яка підпорядкована Кабміну, — Інститут національної пам'яті. Нинішній директор цього інституту початково декларував плюралізм і зміну попередньої політики історичної пам'яті, підходу до формування державою відношення громадян до політики, до історії, до подій.

Подписаться на Євгеній Білоножко

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.