Хід конем: у Києві збагнули, як офіційно “залишити РФ з носом”

 
 
 
Крымские вина

Всі продукти, які пов'язані з Кримом, Україна повинна зареєструвати в Європі, щоб, як мінімум, це не змогла зробити країна-окупант. Про це в ексклюзивному інтерв'ю журналістам нашого інтернет-видання Новости Украины — From.UA розповів економіст, політолог і громадський діяч Андрій Новак.

Коментуючи те, що Мінекономіки зараз допомагає нашим товарам визначитися з їх історичною та географічною приналежністю і зареєструвати їх в Європі, наш співрозмовник зауважує наступне: “Процес реєстрації українських продуктів традиційних по назві, по призначенню важливий для всіх колишніх радянських республік, тому що на колишньому радянському ринку українські продукти якраз брали за те, що вони якісні, як “Київський торт” чи “Перепічка”, чи котлета по-київські, відомі на весь СРСР, чи закарпатський коньяк, кавуни херсонські, чи якісь ковбаси, сири, сало. Це загально відомі продукти, які знали на всьому пострадянському просторі, ну і деякі з них були відомі у європейських країнах”. 

“Багато українців є на заробітках в європейських країнах, і вони стали носіями, готують те, що можна приготувати, пригощають європейців. Тому зафіксувати за собою ці продукти — це правильно. Це дозволить Україні більше продавати своєї продукції і заробляти на цьому”, - роз'яснив політолог.

За словами економіста, з продуктами харчування в Україні проблем немає, вони всі дуже якісні, тим більше, що зараз іде мода на екопродукти, якими також займаються все більше і більше українських фермерів. Ну і закарпатський коньяк, вина одеські, які раніше були відомі на весь СРСР, зараз можуть поширюватися і на європейський ринок. Якщо ми придбаємо італійські, іспанські вина, то чому європейці не можуть придбати наші українські?

Що ж до того, скільки ми втратили з окупацією Криму, то, за словами нашого співрозмовника, це не тільки втрата вин, там ще шельф нафти, пароплавство і т.д. За останніми оцінками втрати понад 100 млрд доларів станом на сьогодні. 

“Після повернення Криму Україна, звичайно має виставити рахунок за втрати країні-окупанту. А поки що треба думати, як тут розвивати наші підприємства і наші торгові марки”.

“За міжнародним правом зараз відбувається незаконна анексія. Зараз треба українській владі всі продукти, які пов'язані з Кримом, зареєструвати в Європі, щоб, як мінімум, це не змогла зробити країна-окупант”, - резюмував наш співрозмовник громадський діяч Андрій Новак.

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.