Литва оприлюднила доказ білоруського терору

 
 
 
Литва оприлюднила доказ білоруського терору

Білорусь застосовує "грубу фізичну силу" на кордоні, кажуть прикордонники Литви. На доказ цього вони опублікували відео, яке, як вони стверджують, має показати практику виштовхування мігрантів з Білорусі.

Про це наше видання Новости Украины — From.UA дізналось з іноземних ЗМІ.

"Білоруські пропагандисти, які регулярно розповідають вигадані історії про насильство прикордонників Литви та нелюдське поводження з мігрантами , мовчать про те, що жорстока фізична сила на державному кордоні застосовується самими білоруськими правоохоронними органами", - - написала у четвер у соцмережах Державна прикордонна служба Литви.

Чиновники додали, що білоруси, які носять обмундирування для боротьби із заворушеннями, включаючи металеві щити, "витіснили групу з 13 мігрантів".

"Мігранти, які пробули між двома країнами кілька днів, відмовилися їхати до Литви, вони хотіли повернутися до Білорусі та повернутися додому", - йдеться у заяві литовських охоронців.

Використання мігрантів білоруським режимом загрожує безпеці та стабільності Європейського Союзу, - заявив посол Польщі в Союзі Анджей Садош під час засідання комітету закордонних справ Європарламенту. Посол Польщі повідомив депутатів Європарламенту, що з січня по серпень було зроблено понад 3700 спроб незаконного перетину польського кордону з Білорусією , і більшість, понад 3300, минулого місяця. Кордон переважно перетинали громадяни Іраку, Афганістану, Росії, Сирії та Сомалі.

Посилаючись на поточну ситуацію на кордоні, Анджей Садош сказав, що на білоруській стороні перебуває близько 30 осіб, і влада в Мінську регулярно замінює частину цієї групи, забезпечуючи їх харчуванням. Посол сказав, що Польща готова забезпечити весь необхідний захист особам, які в’їжджають відповідно до міжнародного законодавства про біженців. Але, додав він, Польщі довелося вжити необхідних заходів для запобігання подальшій нелегальній міграції та для забезпечення зовнішніх кордонів Союзу. Тому польська влада вирішила звести паркан на кордоні.

Посол Анджей Садош сказав, що Олександр Лукашенко перевіряє стійкість Європейського Союзу, використовує прогалини в системі притулку ЄС, поширює дезінформацію та намагається викликати розкол між країнами -членами.

 

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.