Названо країни, які не торкнуться катаклізми

 
 
 
Названо країни, які не торкнуться катаклізми

Глобальне потепління триває. На Землі встановлюються нові рекорди. Вчені в своїх останніх дослідженнях визначили п’ять країн, які мають вистояти у кліматичній та соціальних негараздах, які спричинять великі міграції.

Цікаве дослідження провели Нік Кінг та професор Елед Джонс з Глобального інституту сталого розвитку при Університеті Англії Раскін (ARU). Дослідники врахували всі збої, які можуть бути спричинені недостатнім постачанням продуктів харчування, технологічними, фінансовими та комунікаційними проблемами, але насамперед у галопуючих змінах клімату.

Катастрофа за катастрофою

Вчені побоюються, що можливі катастрофи можуть накопичитися. 

«Схоже, що екстремальні погодні та кліматичні зміни будуть представляти велику загрозу протягом наступних 10 років», - сказав Джонс. 

Вчений зазначає, що дослідження не має на меті заохотити людей переїхати у визначені країни. Його завдання - виявити дефекти в системах і відповісти на важливі питання: чи достатньо у нас енергії для життя цивілізації після можливого краху та чи зможемо ми виробляти необхідну енергію, їжу та матеріали?

5 країн, які можуть зникнути через природні катаклізми

П’ять країн переживуть будь-яку кризу:

 • Нова Зеландія, визнана найбезпечнішою.
 • Австралія (точніше: виділено Тасманію),
 • Велика Британія,
 • Ісландія,
 • Ірландія.

Перше місце Нової Зеландії не дивує. Це особливий випадок. Будинки для мільярдерів, які готуються до катастрофи що насувається, давно побудовані в цій країні, про що повідомляють ЗМІ.

Варто зазначити, що всі вищезазначені країни чи регіони є острівними, з відносно помірним кліматом. Незважаючи на глобальне потепління, вони повинні підтримувати відносно стабільні умови.

Пояснюючи, чому Нова Зеландія очолила список, дослідники навели кілька причин. Країна здатна виробляти геотермальну та гідроелектричну енергію. Більше того, у ній багато сільськогосподарських угідь та невелике населення. В інших країнах ситуація дещо гірша, наприклад, у Великобританії ми маємо високу щільність населення, а наявність сільськогосподарських угідь на душу населення низька. Незважаючи на свою присутність у списку, ця країна може бути не повністю самодостатньою.

Землю накриють нищівні зливи, урагани та повені — Наука та IT — tsn.ua

Мільярди людей у пустелі

Чи справді жителям різних куточків світу доведеться мігрувати у пошуках притулку? 

Як показують дані, все більше людей стають так званими кліматичними мігрантами. Це люди, які повинні залишити своє місце проживання через погіршення кліматичних умов, що ускладнюють життя, або через ураган, виверження вулканів, землетруси чи повені.

Лише на рубежі 2020 та 2021 років, за півроку, через екстремальну та небезпечну погоду було переміщено 10,3 мільйона людей. Для порівняння, конфлікти змусили "лише" 2 мільйони людей залишити свої будинки. Це результат даних, оприлюднених навесні Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (IFRC).

Інформація, надана Світовим банком, також викликає занепокоєння, згідно з якою близько 216 мільйонів людей протягом наступних 30 років можуть бути змушені залишити місце проживання.

Такі регіони, як:

 • Латинська Америка,
 • Північна Африка,
 • Африка на південь від Сахари,
 • Східна Європа,
 • Середня Азія,
 • Південна і Східна Азія та Тихий океан.

Північна Африка буде схильна до найбільших міграцій, головним чином через нестачу води. Звідти може втекти до 19 мільйонів людей, або 9 відсотків населення. Однак, якщо ми зробимо кроки, щоб трохи уповільнити зміну клімату, у нас є шанс скоротити кількість переміщених осіб до 80%.

ривожні цифри в інтерв'ю порталу Klimat.rp також представив фізик та журналіст Марцін Попкевич. Він вказує, що через півстоліття важкопереносимий клімат, який ми зараз маємо в пустелі Сахара, розшириться на території, де проживає 3,5 мільярда людей! І це, ймовірно, означає збільшення хвилі кліматичних біженців, які будуть тікати звідти, де все ще можливе нормальне життя.

Мета: Європа

Окрім цих п’яти країн, ціллю стане також процвітаюча Європа. Попкевич застерігає від подальших міграційних криз, у т.ч. в Європі.

«Чи будуть заселені ці райони в умовах жахливої спеки, водної та продовольчої кризи з неможливістю працювати надворі? Кілька років тому, коли 2-3 мільйони іммігрантів з Африки та Близького Сходу стояли біля кордонів ЄС, ситуація була неприємною. Якщо мільярд стане біля кордону - це принесе кризу».

 

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.