Ніцой: Мрію, щоб українці не казали, яка різниця і якою мовою

 
 
 

Лариса Ніцой

письменниця

Ніцой: Мрію, щоб українці не казали, яка різниця і якою мовою

Українська письменниця, педагог та громадський діяч переконана, що лише після самоусвідомлення українці зможуть стати заможними господарями на своїй землі.

Наше видання Новости Украины – From.UA до 30-річчя Незалежності України представляє новий проект «У мене є мрія», в якому відомі українці поділяться своїми мріями про те, що потрібно змінити в нашій країні, щоб вона стала краще.

«У мене є мрія, щоб Україна була українською. Що це означає? Це означає, щоб ми популяризували мову і всюди звучала українська сучасна пісня, українські сучасні гурти й твори українських авторів. Щоб люди на вулицях, коли спитаєш про вітчизняних авторів, називали не Лермонтова, Пушкіна чи Льва Толстого, а українських: Кобилянську, Нечуя-Левицького, Забужко, Жадана, Андруховича, Ларису Ніцой в тому числі серед дитячих письменників».

Такою мрією з нашим виданням поділилась Лариса Ніцой та перерахувала інші, які, на її думку, відродять самобутність України та її силу.

«У мене є мрія, щоб наші люди знали наших науковців. У мене є мрія, щоб у нас на телебаченні відродилися новини про новинки української культури, бо культурних передач, на жаль, не має. У мене є мрія, щоб українці не казали, яка різниця, якою мовою, а розуміли, що Україна може відбутися лише українською мовою, але за підтримки і інших національностей, які живуть в ній. У мене є мрія, щоб ми стали заможними і багатими, а ми зможемо стати ними тільки якщо виконані будуть попередні пункти, про які я уже сказала», - переконана письменниця.

Вона також назвала умову, при якій українці на всі 100% стануть господарями своєї країни та землі.

«Мрію, щоб ми себе усвідомимо як народ, як господарів на цій землі, як господарів цієї країни, бо поки що українці загнані під віник і сидять там, як миші. І як тільки українці піднімають голову і говорять щось вголос, їм зразу починають махати пальцем перед носом. Я мрію, щоб нарешті це припинилося, щоб українці відчували себе в своїй країні, як французи у Франції, як німці в Німеччині, як італійці в Італії, — господарями на своїй землі», - резюмувала співрозмовниця.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.