
У Кемерові завершився судовий процес щодо резонансної трагедії. За загибель 60 осіб тривалі терміни отримали керівники торговельного центру та пожежники.
Руйнівна пожежа сталася 25–26 березня 2018 року. Страшні події забрали життя 60 людей, 37 з них – діти. Розслідування тривало близько року. У травні 2019 року справу почали розглядати у суді.
Сьогодні оголосили покарання фігурантам. Гендиректор компанії – власник торгового центру Юлія Богданова отримала 14 років колонії. Жінку звинуватили у тому, що вона організувала злочинну групу, яка створювала видимість дотримання правил пожежної безпеки.
«Я усією душею любила свою роботу. Віддала їй усі здібності та сили. Я була впевнена, що там все добре та надійно», - заявила на суді Богданова.
Керівнику «Зимової вишні» Надії Судденок дали 13,5 років. Вона не проконтролювала, щоб усі співробітники навчилися діям за надзвичайної ситуації. Технічний директор компанії-власника Георгій Соболєв за порушення вимог пожежної безпеки та смерть двох та більше осіб з необережності отримав 11 років. Чоловік просив суд врахувати той факт, що він обійняв цю посаду за кілька місяців до події. За його словами, він був упевнений, що у торговому центрі дотримуються всіх заходів безпеки, тому навіть водив туди свого сина.
До колонії також відправили співробітників МНС, які недбало поставилися до своїх обов'язків. Пожежного Сергія Геніна засудили до 5 років ув'язнення. Очевидці повідомили йому, що в кінотеатрі багато людей і вказали на дорогу. Але він направив рятувальників іншим маршрутом. В результаті ті вийшли до зачинених дверей і не змогли надати допомогу. У неналежній організації гасіння звинуватили ще одного пожежника – Андрія Бурсіна. Він здобув 6 років.
Охоронця торгового центру Сергія Антюшина за смерть двох або більше осіб з необережності засудили до 8 років. «Я перепрошую у всього суспільства, у всіх абсолютно людей», — заявив у своєму останньому слові співробітник «Зимової вишні».
Техніка, який обслуговував пожежну сигналізацію в центрі, Олександра Нікітіна, визнано винним у порушення вимог пожежної безпеки. Його засудили до 5,5 років. За цією ж статтею засудили керівника компанії, яка обслуговувала пожежну сигналізацію. Ігор Полозіненко проведе за ґратами 6,5 роки.
Загалом за масову загибель кемерівців засудили вісім посадових осіб. Усі фігуранти справи на засіданні визнали свою провину та вибачилися у родичів загиблих. Вони відбуватимуть покарання у колонії загального режиму.
Займання виникло на площі 1600 квадратних метрів із подальшим обвалом покрівлі та перекриттів між поверхами. Постраждали 79 людей. Ця пожежа стала однією з двох найбільш резонансних у Росії. У 2009 році внаслідок трагедії у пермському нічному клубі «Кульгавий кінь» загинули 156 людей.