В Україну завезли заражену гречку з Росії

 
 
 
В Україну завезли заражену гречку з Росії

До України завезли заражену небезпечним алергеном гречку із Росії. Шкідливий організм – амброзія полинолиста – викликає запалення слизової верхніх дихальних шляхів та напади бронхіальної астми.

Небезпечний вантаж було доставлено до Харкова. Наразі щодо нього застосовані фітосанітарні процедури, повідомляє пресслужба ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області.

Україна б’є рекорди зі збору гречки. Станом на 23 жовтня аграрії вже намолотили 107 тис. тонн гречаної крупи – за загального прогнозу в 100 тис. тонн.

Збирання врожаю завершено лише у 15 областях. А отже, загальний показник буде ще вищим. Таким чином, дефіциту гречки в Україні не буде.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства сподіваються, що загалом вдасться зібрати понад 110 тис. тонн гречки. Також там повідомляють, що наразі найвищу врожайність зафіксовано у Вінницькій області – 15,9 ц/га.

Загалом наразі в Україні продають гречку 3 типів:

  • дешеву імпортну (переважно з Росії);
  • українську;
  • “елітну” імпортну.

До того ж російська – найбрудніша, в ній багато сміття, залишків від стебел, вона перепалена і гіркувата. Елітна крупа набагато дорожча, ніж українська та російська. Однак вона чистіша та не така підгоріла.

Теги

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.