
«Фактор дельти» лише дещо зменшує захист вакцинованих на додаток до «фактору часу». Тому на додаток до вакцинації потрібні маски, дистанція, вентиляція і миття рук. Про це пише відомий лікар-кардіолог, професор Катерина Амосова у своєму Facebook.
«Ось свіжі результати, які отримані в США на основі ретроспективного дослідження ~800 тисяч осіб в відомій медичній мережі Адміністрації ветеранів з лютого по жовтень.
Захист від інфікування у щеплених Pfizer, порівняно з тими, хто не отримав щеплення, зменшився з 87% в березні, до 45% в вересні. Для Moderna ці цифри були, відповідно, 89% і 58%. Цифри відповідають попереднім і є обґрунтуванням введення бустерів.
Водночас, захист від смерті при «проривних» випадках, тобто, інфікуванні після щеплень, під час «Дельта-хвилі» виявився дещо меншим, ніж відомі нам 95-96%, особливо в похилому віці.
«Розходження» кривих виживання вакцинованих, які захворіли на COVID (сірий колір), порівняно з вакцинованими, які не інфікувались (червоний), можна побачити на рисунку.
Під час «Дельта-хвилі», з липня по жовтень, ефективність захисту від смерті після Pfizer для осіб < 65 років склала 84%, а у > 65 років - 70%, для Moderna - 82% і 76%.
На завершення. Захист, шляхом однієї масової вакцинації, навіть дводозової, є надзвичайно важливим, але недостатнім для збереження здоров‘я людей і ефективної роботи медичної системи. Принаймні під час «Дельта-хвилі».
Одна тільки вакцинація, навіть масова, не дозволяє обійтись без дієвих, тобто, неформальних захисних заходів, як індивідуальних, так і громадських.
Це маски, дистанція, миття рук і вентиляція. І вони мають стосуватись всіх, в тому числі, повністю вакцинованих.
Промоція вакцинації і захисту від інфікування, незалежно від вакцинального статусу, мають йти разом. Звісно, коли народу пощастило з фаховими і відповідальними можновладцями».
Наскільки все серйозно, можна зрозуміти з останньої інформації, згідно з якою Україна на даний момент є другою у світі по смертності від ковіду, після Росії.