Як медичні маски нищать все живе

 
 
 
Як медичні маски нищать все живе

Починаючи з грудня 2019 року наш спосіб життя почав змінюватися. Посилення заходів по дотриманню гігієни, зміна графіка роботи закладів, обмежене пересування. Поки ми усіма силами намагаємося позбутися пандемії, загроза настає з боку екології. Сьогодні розповімо, куди подіти старі медичні маски і що буде, якщо цього не робити.

Коронавірус відсунув на задній план інші масштабні проблеми людства. Адже з деякими з них ми боролися протягом кількох останніх десятиліть!

Чим небезпечні медичні маски

коронавирус и экология

Організації з захисту навколишнього середовища б'ють на сполох: за їхніми даними, ми знаходимося на порозі екологічної катастрофи.

Одноразові маски, які дешевші і доступніші тканинних, можна побачити в найнесподіваніших місцях. Під ногами, в водоймах і навіть на деревах, куди їх заносить вітром. Згідно з останніми підрахунками, навіть якщо лише 1% масок буде проходити повз смітники, це означає забруднення середовища 10 000 000 масок на місяць.

вред масок для природы

Тільки в Італії на етапі виходу з карантину використовується 1 мільярд і 500 мільйонів пар рукавичок на місяць! І стільки ж масок. Однак ми досі не знаємо, куди дівати їх після використання. Деякі активісти просувають ідею переробки, але, на жаль, ці медичні відходи підлягають тільки утилізації. Зокрема через те, що маски роблять з різних матеріалів.

Що робити з використаними медичними масками

что делать со старыми медицинскими масками

Цифри цифрами, але набагато наочніші самі наслідки. Величезна кількість масок потрапляє в середовище проживання братів наших менших. Сили захисників дикої природи спрямовані зараз на їх порятунок від медичного сміття. Величезну небезпеку становлять навіть не самі маски, а гумки від них.

Гумки заплутуються на лапах і шиях тварин. Не кажучи вже про те, що самі відходи потрапляють в шлунки сухопутних і морських мешканців. Птах з заплутаними через маску ногами не має можливості нормально літати і навіть може втратити кінцівку.

Навіть якщо ви завжди викидаєте маски у відро для сміття, велика ймовірність, що їх знайдуть тварини на звалищі. Тому ми закликаємо вас обов'язково зрізати гумки (або вушка з іншого матеріалу) перед тим, як викинути засіб особистої гігієни!

использованные защитные маски

Відповідальність за це лежить на кожному з нас. Крім того, самі маски можуть зберігати COVID протягом декількох днів. Тому після використання їх потрібно складати в герметичні пакети окремо від інших видів відходів. Не кажучи вже про викидання на вулицю. Різні країни ведуть боротьбу з неправильною утилізацією масок.

  • У штаті Массачусетс вводять штрафи до 5,5 тисяч доларів.
  • В ОАЕ влада заявила, що будуть штрафувати водіїв, які викидають використані маски з автомобілів, на суму близько 270 доларів. Відстежують порушників за допомогою камер.
  • В Ухані побудували окремий завод по переробці одноразових масок.

Давайте зробимо все можливе, щоб пережити пандемію з мінімальними втратами! Іноді навіть позбавлення однієї маски від гумок може врятувати чиєсь життя. Дуже сподіваємося, що незабаром ситуація покращиться і в плані екологічної безпеки теж.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.