Катастрофа в освіті: Ірина Фаріон пояснила, хто винен

 
 
 

народный депутат Украины 2012-2014

катастрофа в образовании

У нас влада не демонструє плану розвитку країни, не розповідає про розвиток нашого підприємництва, не вкладає гроші у власне виробництво, а зазиває сюди іноземного інвестора, продає свою землю та здає національні інтереси. Про це розповіла в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины From.UA екс-народний депутат України Ірина Фаріон.

Коментуючи заяву Міносвіти про проведення рейтингу найбільш популярних серед абітурієнтів у цьому році факультетів, а це філологія, право та менеджмент, наша співрозмовниця зауважила наступне: “Вибір їхніх заяв це підтвердив, тому що суспільство іде за тенденцією, за модою”. 

За словами політика, в нашому суспільстві не виховують слухати власного покликання. Йдуть за тим, що може дати швидкий прибуток чи спосіб знайти роботу або ще щось. Тобто це такий прагматичний підхід. 

“Можливо, через те у нас так мало щасливих людей, тому що робота — це, напевно, 80% людського життя. Але змалку не виховувати слухати свого серця, то всі захочуть стати економістами, бо думають, що там зароблять гроші, або юристами, бо там знайдуть лазівку в законі, щоб когось здуріти, або знання мов, щоб поїхати звідти”, - наголошує екс-нардеп.

Наша співрозмовниця звертає увагу на те, що українська філологія не має останнім часом такого конкурсу на відміну, як це було в радянські часи, коли на цей факультет йшли всупереч усьому, тому що це був маніфест світогляду. 

“Зараз обирають англійську і інші мови не для того, щоб за їх допомогою розповісти світові про себе, а для того, щоб себе показати, реалізуватися і заробити”. 

Тобто, вважає політик, це загальна криза культури і загальна криза моралі і людської природи. І освітні процеси це найбільшою мірою підтверджують. 

“Ніхто ще не заступив такої потужної науки, як фізика, хімія, математика, медицина. Ми без цього взагалі не можемо нікуди рухатися. Дається карт-бланш таким напрямкам, як економіка, міжнародні відносини — аби не в себе вдома, аби не пізнавати себе зсередини, свій внутрішній світ”, - підкреслює Ірина Фаріон.

На думку екс-нардепа, те що у нас  технологічні професії відпадають залежить від загального розвитку країни, де це абсолютно не культивується. 

“У нас влада не демонструє плану розвитку країни, вона не розповідає про розвиток нашого підприємництва, вона не вкладає гроші у власне виробництво. Вона зазиває сюди іноземного інвестора, вона продає свою землю, вона здає національні інтереси. Це відображається на сприйнятті мікросередовищ, тобто родин. Тобто люди бачать, що тут на підприємстві вони не будуть мати перспективи, бо його або нема, або його продадуть, або його використають проти українців. Тому наступає інстинкт самозахисту”, - роз'яснює політик. 

Наша співрозмовниця наголошує, що сьогодні в Україні немає культури пропаганди власної індустрії. От в цьому полягає власне катастрофа, від уряду до уряду. І це, звісно, відображається одразу на освіті. 

“Колись масово йшли на інженерні спеціальності, тому що було власне виробництво, яке зумисно вбито в радянські часи з метою, щоб добити Україну і продати її Москві, а зараз не Москві, а або США, або Європі. Жодна з цих держав не зацікавлена в індустріальній потужній Україні. Якщо Україна належить 5 олігархам, то про який індустріальний розвиток України ми можемо говорити?”, - зауважила наостанок наша співрозмовниця екс-народний депутат України Ірина Фаріон.