Хто і за що міг хотіти вбити Антона Полякова

 
 
 

Тарас Чорновил

политический аналитик, народный депутат Украины 2000-2012

Хто і за що міг хотіти вбити Антона Полякова

Співчуття рідним, близьким, друзям Антона Полякова. Це трагічно. І хочеться почати з того, що слава богу в Україні таких виродків, як Третякова, не так багато. Хоча сам факт, що ніхто не збирається, навіть після абсолютно відвертих заяв про кастрацію незаможних, про другосортних дітей і тому подібне, її досі не звільнено з посади голови профільного комітету, є доказом того, що не вона одна так думає, що це пануюча думка у владі і фракції. Але нормальних  людей в Україні більше, і тому всі співчувають, незалежно від політичних поглядів. 

Тепер переходимо до самої суті справи. Перше, поліція, на превеликий жаль, дуже поспішає робити заяви, які викликають в найпершу чергу збурення. Відомо вже всіх, хто контактував з Поляковим. Всі говорили і знали, що він має хороше здоров'я. Неможливо повірити, що в 33 роки можна мати таких діагноз, адже він не хворів, і в медичній карточці немає ніякого анамнезу по хворобах серця. 

Смерть бывшего «слуги» | Новости Украины FROM.UA

В моїй історії є одна подія, подібна до цієї. Один з причетних до вбивства мого батька, той що сидів в КамАЗі, і якого ми підозрювали в координації  дій. І ось він в певний період почав трохи говорити. Вже тоді при владі був Ющенко, і цей водій почав розказувати, як все було. І в якийсь момент до нього приїхали люди на машині з прикритими номерами, щось там з ним пили, а потім він раптом помирає від обширного серцевого нападу, від інфаркту. Головний лікар місцевої лікарні сказав потім одну фразу: "Згадайте історію Степана Бандери чи Лева Ребета, це абсолютно та сама історія".  Це штучно стимульовані серцеві проблеми.

У Полякова того діагнозу в принципі бути не могло, він міг бути тільки штучно стимульований.

Вже саме конкретно по цих діагнозах в мережах є достатньо багато висновків медиків, які називають абсолютно чіткі хімічні речовини, якими можна викликати саме таку реакцію, саме такі серйозні пошкодження серця. І тому єдина версія, яка навряд чи може бути реальною, це є те, що виділено, як основну - природна смерть. 

У них же ж як? За протоколом вони зобов'язані відкрити кримінальне провадження за статтею умисне вбивство, але вже в дужках позначення основної версії. Тут  основна версія - ненавмисне вбивство. Не посягання на життя державника, не зведення рахунків якихось мафіозних груп, з якими в Полякова виникали певні протистояння, а саме природна смерть. Це єдина версія, яка є в цьому випадку, але саме цю версію якраз і не треба поспішати розглядати. Тобто вона майже неймовірна. 

Людина, депутат, при грошах, яка все-таки обережно ставиться до свого життя, опиняється в чужому районі, в новому масиві, біля Дарницької площі, хитається по вулиці, майже без пам'яті, ловить таксі о другій ночі. Хто з нас останній раз вночі ловив на дорозі таксі? Тим паче у нього був інцидент рік тому, на нього напали, коли він чекав на машину, яку він викликав. Тобто він не практикував такого, щоб на вулиці ловити машину. Та й їхати там метрів 500. Таксист його підбирає. Таксист з іноземним громадянством, який потім розказував, що Поляков був неймовірно п'яний, хитався та блював. Але в нього потім не виявлено алкоголю, принаймні в великих кількостях. А той стан, який йому закидають, тут мало бути кілька проміле, доза дуже висока. Тобто насправді варіанту іншого, крім вбивства відповідними хімічними речовинами, бути не може. 

"Минус один враг". Интервью с Антоном Поляковым | Новости Украины FROM.UA

Далі теж дивні речі. Поліція ніби випадково зупиняє машину, яка порушила рух, і ніби випадково бачать людину в неприродній формі на задньому сидінні. Потім витягують цю людину, якимось чином у людини фіксується сліди, синяки на шиї. Їх фіксують, що це могло статися, коли його витягували, від ланцюжка. Як його витягували? За шию його витягували? За кадик його вхопили? Про що вони говорять? Це просто якийсь абсурд. Потім вже викликають реанімаційну, і коли приїжджає реанімаційна, він лежить на асфальті лицем вгору мертвий. Реанімаційна бригада не змогла його врятувати. Тут занадто багато запитань і занадто дивна поведінка всіх суб'єктів. 

Далі, що стосується мотивів. Тут немає відповіді. Лише одне: двоє людей, Поляков і Скороход, які колись попрощались з фракцією “Слуги народу”, мали дуже серйозні конфлікти з ними, ми це по реакції Третякової бачили. Вона показала всю злобу, аж шипіла. Але вони 23 липня цього року зареєстрували побої в Національній поліції України і заяву про те, що відчувають певні ознаки загрози своєму життю. І ось Поляков зараз помирає. Наскільки  зараз зрозуміло, реакції з боку поліції не було. Тобто вони якусь формальну дію провели, але ніяким чином не зреагували. Це добавляє якісь певні сумніви, нерозуміння. Зараз не про звинувачення, а про можливі мотиви, які поліція мала би розглядати в першу чергу. Тобто вони говорили, приходили. Очевидно в тих заявах написали, від кого і кого вони підозрюють можливу таку загрозу або якісь обставини, за якими вони їх підозрюють. Слідство на це не реагувало. Зараз в поліції про це не хочуть говорити, мовчать. 

Три дні назад Поляков телеканалам і ЗМІ зробив заяву, що його товариш був свідком того, як в туалетах ВР в останній момент вже на ходу роздавали десятки тисяч доларів окремим людям, які мали проголосувати за закон про олігархів. Знаємо, що це улюблена забавка Зеленського. Сказав, то сказав. Ту людину він вже не зміг притягнути до слідчих, вона побоялася. Але він пішов в НАБУ сам і добивався відкриття провадження в розслідуванні з цього приводу.

Він звинуватив фракцію “Слуг”, що там роздавали десятки тисяч доларів за голосування за дуже сумнівний законопроект, антиконституційний і в незаконний спосіб.

Фракція «слуг» навіть Разумкова звільнила, спікера, номер один, через блокування цього законопроекту. А тут колишній ненависний їм Поляков хоче давати свідчення і вимагає, щоб НАБУ розслідувало факт, як вони за голосування за цей законопроект платять гроші. Це може розглядати поліція, як мотив? А вона має право розглядати це як мотив? Це є ключовий мотив. Плюс у нього були ще конфлікти. Він в перший рік свого депутатства при мені робив заяви в СБУ про те, що з Чернігівщині є два депутати, які є вбивцями. Він їх звинуватив у вбивствах. У нього були протиріччя і протистояння з якимось кількома фірмами, компаніями там же на Чернігівщині. Тобто мотивів для вбивства з різного боку було багато, починаючи від мотивів з боку президентської команди, якій він зараз наступив на дуже болісний мозоль в питанні проплачених голосувань, закінчуючи кримінальниками. 

Плюс ще одна історія, на нього вже був замах рівно рік назад, в жовтні 2020 року. І тоді його теж намагався вбити якийсь дивний громадянин. Поляков сумнівався, що це був замах, він вважав, що людина була просто неадекватна. Чи було якесь розслідування з цього приводу?  Чи не забагато історій для того, щоб поліція дозволила собі сказати, що вони бачать ту звичайну коронарну хворобу серця і все інше?  Там ідіотів в поліції, звичайно, багато, але таких ідіотів, що при всіх тих обставинах зробити таку заяву, там нема. Тому якщо вони це говорять, значить вони щось дуже хочуть приховати. І це звужує тільки додаткові підозри. Ще хочеться нагадати, що було опитано помічника Ганни Скороход, який був з Поляковим. Його допитали і відпустили, але одразу було запущено, що він в санкційному списку РНБО. А Ганна Скороход - це ще одна колега, яка теж з Поляковим була виключена з фракції “Слуг”. І вони нібито разом перебували в той вечір. Правда, між тим, як вони перебували, прощалися, і тим, як він опинився в чужому районі в напів мертвому стані, пройшло, мабуть, кілька годин, наскільки зрозуміло.

Чи буде результат? Може бути лише в тому випадку, якщо раптом дійсно виявиться, що це було замовне вбивство мафіозної  структури, якій зашкодив Поляков.

У нього було багато конфліктів. Можливо, конфлікти, в яких і він був неправий. Про мертвих краще це не говорити. Але, можливо він десь комусь там прищемив хвоста і  комусь несправедливо. Але точно він прищемив хвоста не одній мерзотній структурі. Тому насправді могло бути багато всього. 

Ну вот он и кризис! Стрельба на трассе, оффшоры Зеленского, отставка Разумкова, и это только начало | Новости Украины FROM.UA

Якщо буде реальний кримінал, просто кримінал, то ймовірність того, що справу розслідують і нам сповістять результат 90%. Як правило, кримінальним вбивством депутатів займається не тільки поліція, рівень якої ми всі прекрасно розуміємо, але займається й СБУ. Тому, як правило, якщо це кримінальний якийсь злочин проти депутата, ймовірність розслідування стрімко наближається до 100%. І тому, якщо станеться так, що ми не дістанемо ніякої інформації, і нам почнуть далі брехати про звичайну природну смерть, тому в нас без пояснення влади буде більш-менш зрозуміло, хто замовник.

Читайте также

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.