Лиза Монина
журналист Новости Украины - From.UA

27 років роботи у царині репродуктивної медицини, лікуванні жіночого та чоловічого безпліддя. Сотні відгуків вдячних батьків. І найкраща подяка – усмішки дітей. Все це про клініку професора Феськова (ВІДЕО).
Останні 8 років клініка активно працює у сфері сурогатного материнства. Справа ця більш ніж делікатна. Хтось засуджує такі речі. Та для багатьох подружніх пар, які вже, здається, втратили останню надію саме сурогатне материнство є останнім шансом стати щасливими батьками.

Власне, у клініці ніколи й не приховували, що працюють за міжнародними програмами, деякі батьки дітей є іноземцями, а сурогатні матері їздять народжувати закордон.
8 років це ні у кого не викликало питань. Поки нікому невідомий чеський журналіст Войцех Блажек на одному з сумнівних місцевих ресурсів Seznam Zprávy, не опублікував статтю-«сенсацію» про те, що клініка професора Феськова, нібито займається торгівлею дітьми.
Переповідати ту маячню немає сенсу, хоча б з огляду на те, що її підхопили деякі українські сайти, редактори яких за винагороду напишуть що завгодно.
Щоправда, є нюанс – у Чехії дійсно проводилося розслідування щодо того, що жінки з України їздили до Чехії народжувати своїх дітей, аби потім їх «продати». І до цього намагалися прив’язати клініку професора Феськова.
Але наука – це штука точна, і у ній словами не пограєшся. ДНК-експертизи довели, що жодна сурогатна мати не мала жодного генетичного зв’язку з дитиною, яку виношувала.
«Плідну працю зробили правоохоронці по документуванню, по збору зразків ДНК від дітей, сурогатних матерів та генетичних батьків. І у 100% випадків це довело нашу доброчесність. Усі діти належали генетично до пацієнтів клініки, тобто до генетичних батьків. І жодна сурогатна мати не мала генетичного зв'язку з дитиною. Українські правоохоронці у той же час у 2020 році планували, що українські сурогатні матері будуть підозрюваними по статті 149 по торгівлі дітьми у Чеській Республіці. Але ДНК-тести не підтвердили цього генетичного зв'язку.
Проте, чи за причини, щоб не псувати собі статистику, чи щоб уникнути відповідальності за витрачені бюджетні кошти, правоохоронці дали новий виток справі, і сталося юридичне диво: самі сурогатні матері із потенційних підозрюваних стали так званими потерпілими у цій справі. Проте світова практика говорить, що сурогатне материнство ніяк не може бути торгівлею людьми», - повідомив акушер-гінеколог, керівник відділу міжнародних програм ДРТ, Владислав Феськов (ВІДЕО).
На цьому, в принципі, можна було б і закінчувати. Та залишається одне питання – кому так заважає українська клініка, яку намагаються знищити за допомогою іноземних журналістів та навіть правоохоронців?