Кінець епохи бідності: скільки українці заощадять на електроенергії

 
 
 
Кінець епохи бідності: скільки українці заощадять на електроенергії

Кабінет міністрів України вирішив з 1 жовтня знизити ціну на електроенергію для домогосподарств. Відтепер, для тих, хто споживає менше 250 кіловат на місяць, тариф  буде знижений із 1,68 гривні до 1,44 гривні за кіловат.

Про це наше видання Новости Украины — From.UA дізналось з повідомлення прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Битий небитого везе: українців знову нагріють на цінах за електрику

Ми вирішили зібрати для вас думки експерті щодо цього та з'ясувати, чи насправді цей тариф допоможе українцям.

Експерт у сфері економіки Юрій Гаврилечко на своїй сторінці у Facebook написав, що уряд спокійно міг знизити ціну до 1,04 грн/кВт*год і запевнив, що ні до якого зростання цін для промисловості це не призведе. Він також пояснив, що таке ринкова ціна і закликав перестати «спонсорувати» з бюджету зелену енергетику.

Реформаторы струхнули. Как власть пытается избежать тарифного Майдана | Новости Украины FROM.UA

«Ринкова ціна - це те саме, що міфологічна рука ринку, всі про неї говорять, але ніхто не бачив. Тільки різке зниження тарифів може змусити посередників піти з ринку, а операторів - почати вкладатися в оновлення інфраструктури. Тому як альтернатива - банкрутство. "Зелену енергетику" треба терміново припиняти спонсорувати з бюджету. Всі любителі "енергії сонця і вітру" нехай виходять на ринок і намагаються впарити свою "зеленку" покупцям. Ось тут-то їх і наздожене "ринковий тариф". Рази в 4 менший, ніж пільговий. За наш з вами рахунок. І податків, між іншим, що збираються в держбюджет», - переконаний економіст.

фото

Політолог та кандидат філософських наук Валентин Гладких у соцмережі привітав таке рішення уряду і написав, що питання тарифів є одним з найважливіших серед тих, які доведеться вирішити владі до початку опалювального сезону, бо Президент і Уряд, сформований пропрезидентською монобільшістю усвідомлюють, що "платіжки" можуть боляче вдарити по їхньому рейтингу.

Сюрпризи за цінами на електрику, всупереч обіцянкам Зеленського, будуть

Він також написав про «енергетичну бідність» українців та розповів, чи сам страждає від неї.

«О...вже передчуваю скиглення на кшталт: "а як же ринок", "це популізм", "а чому не зробили раніше" тощо... Проте, найкумедніше з того, що мені доводилося чути з приводу зниження тарифу на електрику для тих, хто споживає менше 250 кіловат/годин, так це маячня про так звану нібито "енергетичну бідність" - це коли споживачі будуть обмежувати своє споживання електрики, відмовляючись ледь не від всіх благ цивілізації...

Моє споживання на межі "енергетичної бідності" - і це з кондиціонером, теплою підлогою, кавомашиною, морозильницею, електрогрилем і електричною духовкою...на додачу до холодильника, праски, пральної машинки, телевізора, інтернету і дурної звички читати вночі... Минулого року споживав ще менше. Словом, як бачите, ніяк не можу вирватися з пазурів "енергетичної бідності"... правда, ніяк не можу второпати від яких благ цивілізації я відмовився. Може хтось підкаже?», - зазначив політолог.

Нові тарифи на електроенергію будуть особливо безжальними

З такою думкою Гладких погоджується і політолог Володимир Фесенко. Він зазначає, що опоненти влади будуть називати це зниження ціни популізмом, однак, на думку експерта, в цьому рішенні є своя політична логіка, оскільки воно відповідає інтересам більшості пересічних українців.

«Очевидно, що до тарифної проблеми в керівництві країни ставляться зараз з великою увагою, враховуючи, що вона вже давно (з 2015 р.) є джерелом соціальної і політичної напруги. По тарифах на електрику знайшли оптимальне рішення. Складніше це буде зробити по тарифах на опалення і ціні на природний газ, враховуючи різке зростання ціни на газ на міжнародних спотових ринках. Безумовно, тут політичні інтереси влади і соціальні інтереси споживачів будуть вступати в протиріччя з економічними інтересами постачальників комунальних послуг. Але треба шукати збалансоване і компромісне рішення», - переконаний Фесенко та зазначив, що у світлі цього стає зрозумілим, що чутки про можливі дочасні парламентські вибори є лише чутками, які своїми діями та рішеннями Володимир Зеленський спростовує.

Раніше ми писали про те, хто веде інформаційну кампанію проти міністра енергетики.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.