Колаборанти та рєшали Довбенка проти дітей

 
 
 
Колаборанти та рєшали Довбенка проти дітей

Протягом останніх 6 місяців повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію незалежної України, українська державність та суверенітет, за підтримки цивілізованого світу, щоденно відстоює своє право на існування. 

Супротив ворогу є можливим завдяки щосекундній надлюдській звитязі наших захисників, солідарній підтримці громадян усіх верств населення, національностей, релігійних поглядів та соціальних класів. Однією із основних ідею опору є збереження прав і свобод громадян, суверенітету, національності та територіальної цілісності батьківщини, у межах, що була визначена на національному та міжнародному рівнях, понад 3 десятиліття тому.

Особлива увага у забезпеченні обороноздатності країни та життя громадян покладається на осіб, що мають відповідні знання, вміння, матеріально-технічне забезпечення та доступ до інформації, яка може дозволити окупанту завдавати нищівних ударів по об’єктах цивільної та військової інфраструктури. 

До даної категорії осіб, хоча і не виключно, належить й нотаріат України. Даний інститут, маючи повний доступ до відомостей про власність, повинен розуміти, що ця інформація може бути використана ворогом для впливу на громадян на тимчасово окупованих територіях.

Вдале вербування окупантом окремих представників нотаріальної спільноти здатне нанести значну шкоду інтересам держави та поставити під ризик зусилля громадян, які їх проявляють протягом останніх 6 місяців або, навіть, років. 

На жаль, випадки роботи окремих нотаріусів на користь ворога - присутні. Так у кримінальному провадженні No22022000000000217 від 19.05.2022, у якості обвинуваченого у державній зраді на користь окупантів виступає приватний нотаріус - Золотих О.О. Відповідно до отриманої інформації, нотаріус Золотих О.О. на виконання завдання Особа-1 (працівника ФСБ РФ), діючи умисно на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, недоторканості, обороноздатності та державній безпеці України, з метою підтвердження розміщення блокпостів та несення служби військовослужбовців та представників правоохоронних органів, здійснив обхід вулицею Велика Житомирська у м. Києві та встановив розміщення блокпостів на перехресті вулиці Велика Житомирська та Володимирська, а також біля Львівської площі. Потім, за допомогою сервісу «Google Maps» на мапі позначив місце розташування вказаних блокпостів.

У подальшому, продовжуючи свою злочинну діяльність, 06 березня 2022 року, точного часу досудовим розслідування не встановлено, ОСОБА_1, перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_2, використовуючи власний мобільний телефон Huawei DUA-L22 Honor7S IMEI НОМЕР_3 та НОМЕР_4 з сім карткою абонентського номеру НОМЕР_1, на який встановлений застосунок для обміну повідомленнями та дзвінками «Telegram», діючи на шкоду обороноздатності та державній безпеці України, здійснив відправлення на застосунок для обміну повідомленнями та дзвінками «Telegram» на абонентський номер НОМЕР_2 співробітника Федеральної служби Безпеки Російської Федерації ОСОБА_1 інформацію про місце розташування блокпостів, які були розміщені на перехресті вулиць Велика Житомирська та Володимирська, а також біля Львівської площі у м. Києві.

За вказані діяння приватного нотаріуса було засуджено до позбавлення волі на строк 8 років.

Проте, крім безпосередньої співпраці з ворогом, відомо й випадки висловлення деякими нотаріусами думок про необхідність віддати Крим та Донбас.

Мова йде про «чорного нотаріуса», в минулому очільника департаменту нотаріату та державної реєстрації при Мін’юсті Кирилюка Дмитра Володимировича, діяльність якого вже неодноразово висвітлювалася на сторінках медіа з розповідями про тиск на приватного нотаріуса Зуєву (якій доречі вдалося захистити своє чесне ім’я та не піддатися на незаконний тиск колишнього директора департаменту) й ін.

Кирилюк

Зі старими матеріалами можна ознайомитися за кількома посиланнями. 
https://m.antikor.com.ua/articles/415743-ze-minjust_tisk_na_advokata_i_…;

https://m.antikor.com.ua/ru/articles/440085-notarius_obvinuvachuje_posa…;

Крім того, 17 червня 2020 року, виданням delo.ua було проведено журналістське розслідування щодо нотаріальних дій, які вчинялися паном Дмитром між 2010 та 2013 роками. Увагу розслідувачів привернули сотні нотаріальних дій, які здійснювалися нотаріусом Кирилюком, в порушення вимог законодавства, на момент його перебування за кордоном. Журналістами було підкріплено позицію, шляхом публікації у статті фото витягів офіційної перевірки Міністерства юстиції України. Дана стаття спростованою так досі й не була.

Тепер детальніше про новий скандал з Дмитром. Його офіційний профіль у соціальних мережах наповнений проукраїнським та патріотичним змістом. Проте, судячи із листування з іншими нотаріусами, пан Кирилюк висловлює позицію про необхідність відмовитися від Криму та Донбасу на користь РФ. Так, нотаріуси запитують в Дмитра: «Дмитро, а твоя думка змінилась щодо того, що треба віддати Крим та Донбас?». Водночас отримують відповідь від персонажу відомої в країні окупанта передачі «наша раша» (напевно Дмитро в нас ще й фанат проросійських телеканалів).

Кирилюк

Слід також нагадати, що пан Кирилюк є представником офіційної позиції України в ЄСПЛ в справі України проти рф про незаконну анексію Криму. Таким чином, можемо зробити висновок, що «чорний нотаріус», наляканий триваючою війною (та напевно відсутністю очікуваних заробітків за незаконні нотаріальні дії), пропонує укласти мир на умовах держави-терориста.

Під час моніторингу соціальних мереж при підготовці даної статті, було встановлено, що паном Дмитром, на його особистій сторінці, також публікуються дописи, що містять у собі достатньо суперечливу позицію стосовно вельми актуальної та болючої теми для усіх українців, які намагаються виїхати за межі України разом із дітьми. Стосується даний допис доцільності згоди батьків на виїзд дітей за кордон, за допомогою застосунку ДІЯ, із використанням електронного цифрового підпису. 

У жодному разі, не заперечуючи право пана Дмитра Кирилюка, поширювати будь-яку інформацію, яку він вважає за належне, однак обмеження дистанційної можливості подачі батьками заяв для виїзду дітей за кордон, під час дії воєнного стану, ведення агресивної війни та ракетних обстрілів на території усієї України - виглядає доволі цинічно. Пан Кирилюк є публічною особою, яка провадить нотаріальну діяльність та за допомогою подібних публікацій у соціальних мережах, має змогу здійснювати вплив на громадську думку. Якщо ця тема виноситься на загальне обговорення, тоді виникає кілька запитань.

По-перше, з урахуванням воєнного стану та керування інтересами малолітніх осіб, під час прийняття рішень - чи потрібно формалізувати та бюрокритизувати процедуру виїзду батьків із малолітніми або неповнолітніми дітьми за кордон, під час бойових дій на території України.

По-друге, з урахуванням того, що сотні тисяч українців перебувають при виконанні своїх військових обов’язків за сотні кілометрів від своїх сімей, у тому числі на передовій, чи не бажає пан Кирилюк відправитися до даних осіб, щоб нотаріально посвідчити їх згоди на перетин кордону, які на даний момент можна оформляти у застосунку ДІЯ.

По-третє, чи може пан Кирилюк, як поширювач допису, уточнити проблему безоплатності даної послуги, яка піднімалася у неформальній лекції на цю тему первинним публікатором. Оскільки питання оплати нотаріальних послуг та їх вартості, під час вчинення будь-якої нотаріальної дії, піднятим не було. Пропозицій посвідчувати подібного роду документи безкоштовно - також не публікувалося.

І останнє - безвідповідальність фізичних осіб щодо зберігання та використання електронного цифрового підпису. У даному випадку, для нотаріусів та державних реєстраторів це є особливо гострою проблемою, оскільки протиправні правочини та незаконні реєстраційні дії, які вчиняються з використанням кваліфікованих цифрових підписів даних «професіоналів», на постійній основі завдають шкоди інтересам держави та громадян. Для цього, навіть, сформована окрема назва - «чорні нотаріуси». Враховуючи пояснення правоохоронцям, що даються такого роду нотаріусами, безпечне зберігання ЕЦП та безпека персонального ПК - це не про них.

Враховуючи висловлювання пана Кирилюка у неформальному спілкуванні з колегами, щодо територіальної цілісності України та публічної підтримки обмеження виїзду дітей за кордон під час воєнного стану, шляхом штучної формалізації, виникає острах щодо ймовірних наслідків, які нас можуть очікувати, у зв’язку із діями пана Кирила, які ним вчинялися на державній службі.

За півроку до звільнення пана Кирилюка із займаної ним посади, представником приватного нотаріуса Зуєвої Н.В. було подана заява до поліції про вчинення кримінального правопорушення Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату, керівництво якого включало і Дмитра Кирилюка, передбаченого ст.ст. 366, 382 КК України.

23.04.2021 року, за 4 місяці до звільнення пана Кирилюка з посади, видання «Наші Гроші» опублікувало статтю, пов’язану із вимаганням грошових коштів у нотаріусів, за можливість провадити свою діяльність. У даній статті було наведено перелік осіб, які могли впливати на реалізацію подібних погроз та до даної групи було включено Дмитра Володимировича.

Як до зайняття посади державної служби так і після її зайняття, за паном Кирилюком тягнеться інформаційний шлейф, який при сукупному аналізі дозволяє засумніватися у причинах, що мотивують його займатися нотаріальною та пов’язаною із нотаріатом діяльністю.

12 серпня 2021 року, на наступний день після підписання наказу на звільнення пана Дмитра Кирилюка з посади очільника департаменту нотаріату та державної реєстрації, останнім було дано коментар журналістці проєкту «Наші Гроші», щодо обставин його звільнення. Незважаючи на фото документів, що були опубліковані понад рік перед публікацією, незаконні дії Дмитра Кирилюка між 2010 та 2013 роками, що були підтвердженні перевіркою Міністерства юстиції, були названі чутками, які не знайшли свого підтвердження. Натомість, паном Кирилюком, у якості причини звільнення, вказувався внутрішній конфлікт між ним та керівництвом.

При цьому пану Кирилюку, практикуючому нотаріусу, це жодним не заважає публікувати у своєму профілі пропозиції з оренди нежитлових приміщень із зазначенням себе у якості контактної особи, для прикладу публікація від 04.05.2022 року. Чи не суперечить це главі XIII Правил нотаріальної етики -
може відповісти лише сам Дмитро Володимирович. 

Це тільки перша частина фактів щодо пана Кирилюка та його діяльність. Далі буде, слідкуйте за нашими наступними статтями. 

Анастасія Азарова, Facebook

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.