Команда, в якій українською розмовляє 1,5 людини, прославила Україну

 
 
 
Андрей Шевченко

Куди поділися після вчорашнього матчу всі ті, кому так муляло незнання української мови капітаном та деякими гравцями? – запитує на Facebook український історик Василь Расевич. - Отак і в житті треба оцінювати події, людей і вчинки.

Мовне питання у футбольному розрізі було одним з активно обговорюваних під час Євро-2020. Певна частина дописувачів пов’язувала невдачі української збірної з тим, що майже ніхто з її складу не розмовляє українською, що було видно, зокрема, з інтерв’ю українських гравців.

Секреты зеленой коррупции: как в Украине косят «бабло» | Новости Украины FROM-UA

Так, журналіст Дмитро Лиховій навів статистику, що у збірній України з футболу, серед 26 гравців і купи тренерів, є 1 (один) футболіст, який говорить українською і може дати українською мовою зв'язний коментар на ТБ. Потім, щоправда, поправився – «UPD. Кажуть, не один, а півтора. Але суть це не міняє».

Лиховій теж пригадав, що навіть при УРСР, в часи золотого "Динамо", Блохін скаржився, що він мусив зі сцени сказати на камеру кілька слів українською. «Але його змушували. Шеву - ні. То Шева (із села Двірківщина) навіть і не намагається. Зараз ніби ж усі пацани вчать українську у школах, у ВНЗ. А два слова на камеру зв'язати не можуть, чорти. Печаль».

Василь Расевич натомість зауважив, що «коментатори, що виступають з позицій мовного пуризму, пишуть абсолютно безграмотно. Один навіть написав "зі Львову".»

І навів приклад, як фундаменталізм деяких вболівальників за мову і футбол віддзеркалюється у російській пропаганді: «А тут приклад того, як російська пропаганда намагається нищити позитивні емоції від перемоги. Кидаючи кістку собачкам Павлова» - російський спортивний коментатор Дмітрій Губєрнієв після перемоги збірної України над Швецією зазначив: «О, велика і могутня російська мова! На якій дає вказівки підопічним знаменитий український футболіст і тренер Андрій Шевченко! Олександр Зінченко в інтерв'ю розповість! Прекрасною російською! Російська мова - творець українського футбольного успіху! ».

В мережі, звичайно, багато й тих, хто оцінює інших людей не лише за мовною, але і за іншими, більш важливими ознаками, такими, як професіоналізм, патріотизм, відданість справі та толерантність.

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.