Кровосісь не буде! «Слуга народу» не вважає, що Зеленського і міністрів треба екзаменувати з державної мови

 
 
 
Азировщина

Президент, державні службовці не повинні, відволікаючись від своїх прямих обов'язків, проходити тести і комусь доводити, що вони володіють державною мовою. Так народний депутат («Слуга народу») Ірина Верещук прокоментувала кореспонденту інтернет-видання Новости Украины – From-UA повідомлення мовного омбудсмена Тараса Кременя про іспити на знання української мови.

Такий обов’язок має увійти в життя 16 липня, як передбачено окремими положеннями закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Зокрема, іспит повинні скласти ті, хто претендує на громадянство України, а також усі державні службовці.

«Це щось нове для мене, але я знаю, що у нас лунають думки про те, що якщо ви вчились добре в інституті або в школі мали 5, це в моїй системі координат, зараз 12, то чи є сенс ще раз перездавати тести, - поділилася Ірина Верещук у розмові з нашим кореспондентом. -  Виходить так, що ми не довіряємо нашій системі освіти, що ми знов проводимо тестування, щоб перевірити знання?».

«Можливо, це вихід, але в будь-якому випадку я не вважаю, що президент, державні службовці, відволікаючись від своїх прямих обов'язків проходити тести і комусь щось доводити, - продовжує народна обраниця. - А от коли люди тільки влаштовуються на роботу, будь ласка, пройдіть такі тести, щоб ми побачили. І вже при влаштуванні на роботу ми оцінили, чи ви готові займати таку високу посаду відповідальною і бути, як кажуть, докою в українській мові, чи ви будете суржиком писати, розмовляти і робити 28 помилок в заяві про прийняття на роботу».

Проведення іспитів на рівень володіння державною мовою покладено на Національну комісію зі стандартів державної мови.  Передбачені тести, письмове завдання та розмова. 

За результатами проходження завдань претенденту видається  безстроковий сертифікат, тобто підтверджувати його більше ніколи не доведеться. В разі невдачі на іспиті спробу можна повторювати по закінченні 4 місяців, кількість спроб теж не обмежена.

"Іспит не складний. Він на розуміння власне мови, сенсу запропонованих завдань, тексту, речень, уміння переповісти окремі моменти, уривки художніх творів тощо", – запевняє мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Читайте также