Курам на сміх: чому план розвитку України Зеленського це звичайна «хотєлка»

 
 
 

Виталий Кулик

политолог

Курам на сміх: чому план розвитку України Зеленського це звичайна «хотєлка»

Віталій Кулик переконаний, що трансформація України, яку Зеленський презентував Байдену - це лише «хотєлка», без змісту та реальної стратегії, у яку ніхто не вкладатиме кошти.

Про це політолог розповів в ексклюзивному коментарі нашому виданню Новости Украины — From.UA.

«План трансформації, який був анонсований президентом в США, дуже нагадує інший документ — постанову Кабміну про пріоритетні інвестиційні проекти від 2020 року. Там дійсно є важливі проекти, пов'язані з енергетикою, закриттям неприбуткових шахт і т.д. Але там є і речі, які у мене викликають сміх».

Так Кулик прокоментував стратегію розвитку України вартістю у 277 млрд доларів, а також пояснив, наскільки реальною є ця трансформація.

«Я слабо собі уявляю, який є зиск для США з проекту модернізації сільських підрозділів “Укрпошти”, відкриття обсерваторії на горі Піп в Карпатах, або друку книжок української класики. Тобто такі речі, які взагалі не передбачають поле для інвестицій, а лише для благодійності. І такими благодійними ініціативами сама постанова Кабміну переповнена. Якщо саме її було покладено в основу плану трансформації, то ні про які реальні кошти чи залучення інвестицій мова йти не може, тому що для США і взагалі для світу важливою є стратегія «я тобі — ти мені». В чому інтерес партнерів вкладати гроші сюди, який зиск, який ресурс він з цього отримує. Яка для нього додана вартість від проектів, які пропонує президент?», - каже він.

Політолог також пояснив, що у стратегії є реальним та чому у неї ніхто не вкладатиме гроші.

«На даний момент я бачу лише 3-4 цікаві позиції — енергетика, космос і аграрний сектор, які передбачають більше спеціалізацію України як доданого кластеру до виробничих ланцюгів ЕС чи США. Це продукція і сировина — це все, на чому закінчується інтерес до цих проектів. При цьому я не бачу продовження історії з водневою економікою і переформатування ГТС з можливістю транспортувати водень до ЕС замість транспортування російського газу, який може припинитися в один момент. Натомість я бачу якісь прожекти, які не мають якоїсь цінності. Поки що цей план трансформацій як слайди і хотєлки Банкової, які не наповнені реальним змістом стратегії, і я не бачу бажання наших західних партнерів вкладати в ці хотєлки гроші», - резюмував співрозмовник.

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.