Личинки у супі і пліснява у йогурті: Реформа першої леді розбилась об шкільні реалії

 
 
 
Личинки у супі і пліснява у йогурті: Реформа першої леді розбилась об шкільні реалії

Минуло два тижні з початку навчального року, а шкільне життя, а точніше харчування, вже добряче встигло попсувати нерви батькам та дітям.

Про це наше видання Новости Украины — From.UA дізналось від «Страна.Ua».

Ще у травні перша леді провела широкомасштабну інформаційну кампанію щодо оновленої системи харчування у шкільних закладах. Завдяки їй, планувалось зробити їжу для школярів корисною, а для цього було розроблено меню, в якому білий хліб замінили на чорний, виключили сосиски і включили розмаїття овочів та страв з них, а також заборонили глютен, цукор та надлишок солі.

Здавалося б, це б мало потішити батьків, адже хто, як не вони, переживають за здоров’я власних чад, однак ще під час просвітницької кампанії Олени Зеленської вони висловили побоювання щодо цієї реформи у плані її здійснення та сумніви у сприйнятті таких блюд самими дітьми.

І ось, всі найгірші побоювання та заявлені ними перестороги через два тижні, як гриби після дощу, почали вилазити реальними фактами у соцмережах.

Річ у тім, що у більшості українських шкіл харчоблоки настільки застаріли, що їм стало непосильним завдання справитись із розмаїттям блюд «високої кухні» від дружини президента. І як результат, у своїх тарілках школярі почали знаходити суп з личинками молі, йогурт з цвіллю, холодні і по смаковим якостям неїстівні блюда і це все, по завищеній ціні.

То що ж не так із харчуванням школярів від Зеленської?

В меню увійшли 160 страв. Серед них - багато старовинних рецептів західноукраїнської кухні: шпундра, вертута, банош. Включили туди полтавський борщ, львівський сирник, багато страв з гарбуза, кускусу, сочевиці, булгура.

Ще в раціон школярів вирішили додати популярні страви кухонь світу:

  • сінабон (булочка з корицею),
  • лобіо (грузинське блюдо з квасолі),
  • бефстроганов,
  • чахохбілі (рагу з птиці),
  • нагетси,
  • пудинг,
  • чай масала,
  • фрітату (італійська яєчня з сиром і ковбасою),
  • пастуший пиріг (британська картопляна запіканка з фаршем),
  • чилі кон карне (мексиканське блюдо, в основі якого гострий перець і подрібнене м'ясо).

Здавалося б, що таке розмаїття страв мало б лише потішити батьків та школярів, однак, меню не лише із «скрипом» впроваджується, а й подекуди викликає страх і осуд у батьків, з якими враженнями діляться безпосередньо їхні діти.

У вінницькій школі № 6 харчування немає. "Роздають пайки і чай (мала говорить, що несолодкий) за рахунок міського бюджету. До карантину був шведський стіл - 10 грн батьки, 5 - місто. Було дуже круто", - написала Юлія Яланецька.

комент

У школі № 17 Ірпеня (Київська область) ціна на харчування піднялася до 45 грн за обід, але нововведення під тиском батьків не прижилися.

"По-новому поїли два дні і повернулися до старого режиму", - написала Наталія Пінхасік.

комент

"Дніпро, ніяких змін! Сьогодні рис із зеленим горошком і морквою, несмачно і навіть пробувати не хоче. Якщо гречка з котлетою або відбивної нормально. Пюре водянисте, розтікається по тарілці", - розповіла Леся Пихтіна.

комент

Минулого тижня в одеських школах на сніданок дітям принесли йогурти з цвіллю. На компанію-постачальника "Біт-Юг" були складені акти. Батьки пишуть про те, що "Біт-Юг" не перший рік поставляє харчування в школи Одеси і проблеми з якістю у них теж не перший рік.

"У компанії відкриті кримінальні справи за розтрату бюджетних коштів. Проте із завидною регулярністю компанія виграє тендери зі шкільного харчування", - обурюються батьки і вимагають викреслити компанію і її засновника зі списків постачальників харчування.

комент

У харківській школі № 18 їдальня працює як окрема організація, за контрактом. Батьки 5-А класу скаржаться в групах на те, що їхні діти виявили в їжі личинки.

"Моя надіслала фото з їдальні, цим годували сьогодні наших дітей", - написала Тетяна, прикріпивши фото ложки з черв'яком.

комент

 

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.