Лікарям рекомендують більше не призначати аспірин – це небезпечно для життя

 
 
 
Лікарям рекомендують більше не призначати аспірин – це небезпечно для життя

Катерина Амосова переконана, що з українських ЗМІ необхідно прибрати рекламу аспірину, який може завдати чималої шкоди організму і ось чому.

Про це наше видання Новости Украины – From.UA прочитало на сторінці у Facebook відомої лікарки, доктора медичних наук, професора та члена-корреспонента НАМНУ.

«Рада по профілактиці США (US Preventive Service Task Force) оновила свої рекомендації щодо аспірину: його використання з метою попередження першого інфаркту або інсульту у осіб 60+ років більше не рекомендується (https://bit.ly/3lA09LI).

Підстави - данні декількох плацебо-контрольованих досліджень (https://bit.ly/3DCBtbr, https://bit.ly/3pdZD8v) і мета-аналізів, які показали, що зменшення ризику нефатальних інфарктів і інсультів не призводить до зменшення серцево-судинної і загальної смертності і супроводжується збільшенням тяжких кровотеч, перш за все, шлунково-кишкових.

У осіб 40-59 років, рішення про профілактичне призначення Аспірину варто приймати в індивідуальному порядку з урахуванням ступеню серцево-судинного ризику, і ризику кровотеч.

Тепер американські рекомендації будуть гармонізовані з європейськими.

Чи не пора прибрати рекламу Аспірину з українських ЗМІ?», - поставила запитання Амосова.