«Моршинська вода з-під крану» – у селі Синяк Бучанської громади відкрили першу в Україні водоочисну установку для місцевих жителів

 
 
 
«Моршинська вода з-під крану» – у селі Синяк Бучанської громади відкрили першу в Україні водоочисну установку для місцевих жителів

За даними UNICEF, 6 млн українців через війну мають проблеми з доступом до питної води. Загалом від браку води для санітарних та гігієнічних потреб потерпають 13,6 мільйонів жителів України. Стан екосистемних послуг прісноводних ресурсів України стрімко наближається до позначки «високий ризик». 
 

30 серпня 2022 року в селі Синяк Бучанського району відбувся запуск першої водоочисної установки для жителів громади.  

 

Безкоштовне устаткування надав БФ “Відбудуємо нашу Україну”, який очолює маріупольчанин Олег Кленін. Гроші для виробництва та монтажу обладнання – близько 75 тисяч доларів – були зібрані за підтримки американського фонду RDI (Renew Democracy Initiative). 

 

 

БФ “Відбудуємо нашу Україну” – це група фахівців та волонтерів на чолі з доктором економічних наук, професором Олегом Кленіним, який займається розробкою та виготовленням устаткування, що дозволяє забезпечити чистою питною водою населення, комунальні та медичні установи країни.  

 

«Ця водоочисна установка – автономна та мобільна, вона може переїжджати з місця на місце, очищати будь-яку воду з будь-якого джерела і робити її питною. Рівень якості води ми можемо з упевненістю порівняти із водами Моршина. Цей контейнер очищає 100 тонн води на добу. У разі надзвичайних ситуацій людина зазвичай випиває за добу 3 літри води, відповідно така система може забезпечити водою 30 тисяч осіб щодобово. Цю систему ми розробили разом із колективом найкращих спеціалістів у цій галузі, запатентували і плануємо впроваджувати у інших містах України, де зараз є проблеми із подачею питної води. При своєчасному кваліфікованому сервісному обслуговуванні водоочисна установка гарантовано може «прожити» 10 років і більше», – розповів засновник фонду «REUA» Олег Кленін.  

 

 

У відкритті взяли участь заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко, голова Київської ОВА Олексій Кулеба, міський голова Бучі Анатолій Федорук, директор Дипломатичної академії при МЗС України Геннадій Надоленко, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександр Бондар, засновник Національної платформи відновлення та єдності Сергій Сівохо.  

 

Мер Бучі Анатолій Федорук особисто від себе та від імені усіх жителів Бучанської громади подарував Олегу Кленіну почесну медаль та грамоту. Подякував за вагомий вклад у відновлення Бучі, прилеглих сел та допомогу жителям.  

 

Партнерами заходу виступили Міністерство закордонних справ України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, RDI (Renew Democracy Initiative). 

 

Благодійний фонд  БФ “Відбудуємо нашу Україну” розпочав проекти з доступу до питної води по всій Україні.

 

Обладнання дозволяє використовувати природну воду з будь-яких джерел: річок, озер, водосховищ очищуючи її до рівня питної. Встановлювати установку можна окремо від систем водопостачання або навпаки, під’єднавши до водопровідної мережі. 

 

 

Водоочисна установка розміщена на території, яка об’єднує Синяківській ліцей  I–III ступенів № 15 та дитячий садочок. Ця установка працюватиме у режимі забезпечення водою всіх бажаючих. 
 

Найближчим часом БФ “Відбудуємо нашу Україну” встановить подібну водоочисну установку у Кривому Розі.

Читайте также

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.