Мурал з портретом Гітлера не протримався і кількох годин: художника не зрозуміли

 
 
 
Мурал з портретом Гітлера не протримався і кількох годин: художника не зрозуміли

Мурал, який художник Mgr.Mors вчора зробив у польському місті Нови Сонч під мостом, був негайно зафарбований невідомою людиною. Фотографію завершеної роботи, яку художник завантажив у мережу, заблокували у Facebook та Instagram. Таку реакцію викликав образ Адольфа Гітлера, створений під віадуком.

Про це нашому виданню Новости Украины — From.UA стало відомо з іноземних ЗМІ.

Мурали на вулиці Венгерській - це серія короткоживучих муралів, намальованих на одній стіні під мостом. Тематика їх різноманітна - від соціальної, до політичної та релігійної. Остання «картина» показувала містера Біна з його знаменитим рудим плюшевим ведмедиком. Далі його замінив Адольф Гітлер, до якого було додано напис: «Адольф Гітлер просить молитви».

фото

Це викликало негайну реакцію у суспільстві і вже через 20 хвилин після його створення мурал зафарбували жовтою фарбою і написали слово «Амінь».

«У мене було одкровення, в якому Адольф Гітлер попросив мене написати цю фреску. Довгий час я думав про те, щоб намалювати його портрет, але це турбувало мене, я не міг заснути, я весь час думав про це»,- зізнався Mgr.Mors, опублікувавши в соцмережах фотографію завершеної фрески.

Адміністратори Facebook та Instagram визнали фотографію недоречною, і її заблокували. Та саме питання створення муралу, а також цензура, накладена соцмережами, знайшли широкий резонанс.

фото

Жителі Нови Сонча жваво коментують ситуацію у соціальних мережах художника. Також було багато тих, хто підтримали художника Mgr.Mors.

«Наші предки, які боролися за вільну країну, перевертаються в могилах! На польських стінах створюються портрети Гітлера! Я розумію бажання викликати ажіотаж, але це зайве. Я проти того, щоб що-небудь руйнувати, але вклоняюсь людині, яка це зафарбувала! "- прокоментував один з користувачів Інтернету.

Інший коментатор захищає художника і бачить у цьому глибший сенс.

«Видалення чогось зі стіни, книги чи іншого носія не припинить існування "цього". Мені здається, що про це ми повинні пам’ятати. Портрет є частиною серії, якщо вирвати його з контексту, він може викликати незрозумілі почуття. Однак я вважаю, що ми розумні і можемо мислити незалежно, а не на основі образу Гітлера»

Ще один користувач Інтернету зауважив, що мистецтво не має встановлених меж, а їх творці встановлюють. Він нагадав, що Гітлера, Саддама та Усаму писали багато великих художників, і ніхто їх не захищав, не кажучи вже про те, щоб знищити.

"Те, що ти чогось не розумієш, не означає, що це неправильно". Чи доведеться йому додати "Гітлер був дурний", щоб зробити його красивішим? Ніхто не зосереджуватиметься на мистецтві самому по собі, не розмірковуватиме над повідомленням, не намагатиметься його проаналізувати, а лише бути враженим, ображеним та знищеним. Якщо художник хотів довести, що у нас дуже обмежене суспільство, то він довів це. Мистецтво живе, коли викликає емоції, бажано екстремальні, але воно створене не для того, щоб його знищити, а тому, що його одержувач цього не розуміє ».

«Слід пам’ятати, що цього та наступного тижня Нови Сонч, Грибув, Ліманов та Мшана святкують 79-ту річницю Голокосту 16 000 євреїв у регіоні Сандеччизна. 23-28  серпня 1942 р. у трьох транспортах із Сонча вони були відправлені до камер Белжецю. Створення цієї фрески є своєрідною аберацією, а час, коли він був створений - коли ліквідовано гетто в наступних містах поблизу Сонча - додає ще більшої сили пам’яті жертв. І це незалежно від релігії». - був інший коментар.

А ось і інші роботи художника із тієї ж серії, з якої був Гітлер.

фотофотофотофото

 

Мистер Бин, Новы Сонч

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.