Нардеп розповіла, як Україна має протистояти росінфокомпаніям, як «Девʼятий вал»

 
 
 
Нардеп розповіла, як Україна має протистояти росінфокомпаніям, як «Девʼятий вал»

Росія загалом збільшує фінансування своєї машини пропаганди. Про це заявила у коментарі заступник голови фракції «Слуга народу», заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук. 

 

«Є інформація, що тільки в бюджеті РФ на це заплановано близько мільярда доларів, і дуже багато фінансується іншими каналами. Зараз там пробуджуються всі свої експерти, сплячі  громадські організації, окремі псевдоексперти в різних країнах, щоб вони там писали статті, виступали тощо», - впевнена народний депутат. 

 

Євгенія Кравчук, як приклад, привела так звану книгу Москалькової, яка розповідає про «злочини укронацистів», а сама вона складається нібито зі стаей західних журналістів. 

 

«Зараз це один з таких трендів – використовувати фактично куплених, фінансованих Росією людей, пропагандистів, але з іншими паспортами (а може в них і подвійне громадянство є, головне, щоб там прізвище було не російське), от і вони пишуть, буцім, викривальні статті», – зауважила народний депутат. 

 

Вона наголосила, що ця кампанія уже стартувала і буде помітною саме восени, в період деактивізації політичного життя в різних країнах. Звичайно, вважає парламентар, що Україна, в першу чергу, має цьому протистояти правдою, роботою журналістів, спілкуванням з ними.  

 

«Дуже добре, що і сам Президент приділяє зараз багато уваги спілкуванню з журналістами. Звичайно, що нам потрібно ще більше працювати, і всім центрам протидії дезінформації спілкуватися з іноземними журналістами. І тут якраз новий очільник Міністерства оборони має також приділити увагу, яким чином працюють представники ЗМІ, особливо на територіях, близьких до бойових дій. Саме це наша сильна сторона. В нас немає мільярдів доларів на те, щоб робити якісь такі компанії, які робить Росія. Наша зброя – це правда», – вважає Євгенія Кравчук. 

 

Коментуючи недавнє розслідування видання «Українські новини» та виявлену ними одну з таких російських інфокомпаній «Дев'ятий вал», яка активно працює із західними ЗМІ та політиками, нардеп вважає, що інформаційні кампанії РФ – входять в доктрину Герасимова (начальник генштабу збройних сил РФ. – прим. ред.). 

 

«Тому що це в будь-якому випадку набагато дешевше, ніж вести конвенційні бойові дії, намагатися впливати на думку суспільства. Вони завжди грають на протилежностях, фінансують або впливають на крайніх правих, крайніх лівих,  фактино нищать довіру до фактів. Якраз підігрування крайнім правим, крайнім лівим – це і є ці всі історії, які пишуть про ЛГБТ-пропаганду, бо дійсно є країни, де міцнішають крайні праві рухи, фактично займають, можливо не таку відкриту риторику, бо все одно ці країни входять в ЄС, і там діють базові поняття, повага до прав людини, але це якраз ще й елемент, як накачують російське суспільство, “що ми тут бідні, але не допустимо наругу над традиційними цінностями”», - пояснила народний депутат. 

 

Вона зазначила, що цю тему намагаються прокачувати і в Україні, і це можна спостерігати через сплановані кампанії хейту щодо ЛГБТ-спільноти. 

 

«Але якщо подивитися на соціологічні дослідження, то українці – дуже толерантні, дуже терпимі і вважають, що права мають бути рівні в усіх людей, тому ця, загалом, пропаганда, вона не має якогось такого дуже суттєвого результату, але розкачувати, звичайно, будуть, грати на якихось консервативних традиційних цінностях», - вважає народний депутат. 

 

Підсумовуючи, Євгенія Кравчук наголосила, що потрібно посилювати частину роботи з документальними фільмами. 

 

«От якраз, якщо говорити, що варто фінансувати під час війни – то це інформаційну політику. У цьому контексті створення документалок – це один із тих елементів, які потім можна використати, в тому числі, для західних країн, показувати ці фільми на фестивалях з субтитрами англійською, щоб їх брали західні медіа. Вони і самі, до речі, роблять непогані фільми, зокрема, The Associated Press зробили хороший документальний фільм “20 днів в Маріуполі”, там Євген Малолєтка був з колегою якраз в лютому-березні, і це просто унікальний футедж. ВВС зробили хорошу документалку про Південь, про Херсон. І от таких матеріалів має бути більше», - резюмувала Євгенія Кравчук. 

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.