Нардепи пропонують припинити дипломатичні відносини з Білоруссю

 
 
 
ВРУ

Група народних депутатів із фракцій "Європейська солідарність", "Голос" і групи "За майбутнє" пропонують припинити будь-які дипломатичні відносини з Білоруссю, крім питань, що стосуються біженців та політв'язнів.

Відповідний проект постанови №5674, як передає Інтерфакс-Україна, зареєстровано у Верховній Раді.

Проект постанови пропонує затвердити заяву ВР про припинення дипломатичних відносин України з Білоруссю, крім тих, які стосуються питань біженців та політв'язнів, на підставі невизнання результатів виборів президента Республіки Білорусь 9 серпня 2020 року.

Крім цього, підготовлена заява передбачає невизнання виборів президента Білорусі, засудження численних фактів переслідувань і насильства щодо громадян РБ, перешкоджання реалізації ними права на свободу мирних зібрань.

Парламентарії також пропонують визнати білоруський режим таким, що становить загрозу міжнародній безпеці через факти співпраці з терористичними організаціями на тимчасово окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей.

Водночас Верховну Раду закликають запропонувати білоруському народу різні політичні, економічні, фінансові заходи допомоги.

Ухваливши цю заяву, Верховна Рада також зможе закликати уряди демократичних іноземних держав світу впровадити персональні санкції проти нинішнього президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка, голови і членів Центральної комісії Республіки Білорусь із виборів, керівництва МВС, КДБ та інших посадових осіб вищих органів державної влади Республіки Білорусь, причетних до спотворення результатів народного волевиявлення під час підготовки і проведення виборів президента Республіки Білорусь 9 серпня 2020 року, а також причетних до системних і масових порушень прав і свобод людини з огляду на проведення зазначених виборів, переслідування і насильство щодо громадян Республіки Білорусь під час реалізації ними своїх прав і свобод, зокрема права на свободу мирних зібрань і причетних до співпраці з терористичними організаціями на тимчасово окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей.

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.