Названо умови розміщення в Україні ПВО

 
 
 

Сергей Таран

политолог, глава Правления Центра социологических и политологических исследований «Социовымир»

Названо умови розміщення в Україні ПВО

Сергій Таран вважає, що Україні необхідно увійти в НАТО, оскільки це єдиний метод протидії агресії Росії.

Про це політолог і глава Правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» розповів нашому виданню Новости Украины — From.UA в ексклюзивному коментарі.

«На території України потрібно розміщувати будь-що, що сприяє миру в Україні. Нейтралітет і позаблоковий статус України, який був до 2014 року, привів до того, що ми залишилися сам на сам з агресором, з Росією, яка, до речі, має військові конфлікти і такі гарячі точки в усіх пострадянських країнах, які — увага! - були нейтральними та не встигли вступити в НАТО».

Так Таран відповів на питання, чи потрібно на території України розміщувати американську систему протиповітряної оборони (ПВО) та розповів, що для цього необхідно зробити нашій владі.

«Якби в Україні була військова база США чи просто будь-яка військова база до 2014 року, у нас була б зараз цілісна територія, Крим би не був окупований і на сході не було б війни з РФ. Росія не воює з тими країнами, які є членами НАТО і де є американські бази, тому що вона розуміє, що за це можуть дати по зубах. Тому дійсно треба ставити питання, щоб Україна стала частиною сильнішого блоку, який дає гарантії безпеки. Якщо це база ПВО, то це теж треба робити. Інша річ, що до цього треба підходити продумано і виходити в тому числі із захисту, а не наших побажань. І тому коли наші чиновники кажуть, що не погано би побудувати військову базу, вони мають розуміти, що якщо за цим не буде конкретних справ і дій, то це дискримінуватиме саму ідею. Люди з цього будуть просто сміятися, а не треба, оскільки міжнародна безпекова політика — це серйозна професійна справа», - пояснює він.

Також політолог навів приклад того, як наші сусіди убезпечують себе від агресії РФ за допомогою військових США.

«Так, нам треба військова база. Що, наприклад, робить Польща, щоб посилити у себе американську присутність, оскільки переживає, що Росія може прийти і до них. Вони працюють безпосередньо з США та зі всіма президентами США. Наприклад, якщо зараз Німеччина говорить про те, що військові бази США для неї не обов'язкові, то Польща вже багато років працює над тим, щоб ті війська американські, які виводяться з Німеччини, перебазувались на польські військові бази. Це дуже професійна робота, і вона не складається просто із заяв. До речі, Польща готова інвестувати в ці бази - вони готові платити за свою безпеку, тому що розуміють, що мир — це точно краще і дешевше, ніж війна. І працюють вони над цим багато років, працюючи і своєю дипломатією, і по лінії НАТО, і працюючи над стандартами польської армії по стандартам НАТО. Тому це тривала робота. Тож коли Рєзніков заявляє про такі речі, то має бути розуміння, що потрібна ще системна праця. Лише від заяв військові бази не будуються», - переконаний співрозмовник.

Раніше ми писали про те, як Україні убезпечити себе.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.