Не лише у нас: у сусідній країні масово закривають заклади освіти

 
 
 
Не лише у нас: у сусідній країні масово закривають заклади освіти

Цього навчального року заняття не розпочнуться у понад 200 польських навчальних закладах (початкові школи, середні школи, технікуми та дитсадки). Органи місцевого самоврядування подають заяви про їх ліквідацію, а рішення приймаються директорами шкіл.

Про це нашому виданню Новости Украины — From.UA стало відомо з іноземних ЗМІ.

1 вересня понад 200 польських початкових, середніх шкіл, технікумів та дитсадків не відновили роботу після літніх канікул - вони будуть закриті на вимогу органів місцевого самоврядування. 

Закриття закладів у більшості випадків є наслідком «зачистки» після реформи освіти: коли молодші школи були закриті, сьомий і восьмий класи були додані до початкових. В результаті шкільні будівлі були переповнені, тому директори закладів закрили дошкільні відділи, а дошкільнят, серед інших, скеровували до нещодавно відкритих дитсадків. 

Крім усього цього, є й економія. Місцевим органам самоврядування, в яких існують установи з малою кількістю учнів через демографічний спад, і в яких є лише кілька учнів, вигідніше фінансувати поїздки педагогів на роботу до інших шкіл. Водночас колишня міністр освіти Анна Залевська у 2015-2019 роках не погоджувалася на закриття закладів, і більшість заяв були відхилені працівниками пробації. В результаті навіть ті заклади, які не відвідував жоден студент, не могли бути закриті. Коли Залевську замінив Даріуш Піонтковський, ситуація змінилася, і прокуратура знову отримала заяви і цього разу вони були задоволені. 

«Крім формальних аспектів, враховуються й питання забезпечення студентів принаймні еквівалентними умовами навчання. Вони аналізуються - серед іншого розмір класу, організація роботи в класі, психолого-педагогічна допомога, забезпечення належного транспорту до школи та з неї, а також питання безпеки», - пояснив Анджей Кулматицький, речник управи освіти у Варшаві.

Більшість відділень будуть закриті в Люблінському воєводстві - 52. Воно на першому місці за кількістю закритих шкіл. Місцевий керівник освіти отримав 60 заяв для окремих закладів, з яких на 52 відповіли позитивно. 

Сілезія - другий регіон Польщі в цьому плані. Там 45 органів місцевого самоврядування подали заяви про ліквідацію навчальних закладів. Сілезький начальник освіти погодився закрити 28 з них.

На третьому місці Куявсько-Поморське воєводство. Там керівник освіти отримав 26 заяв, і 25 з них позитивно розглянуті. 

Своєю чергою, у Мазовії органи місцевого самоврядування подали заяви на закриття 31 закладу, з яких офіцер пробації позитивно розглянув 21 заяву.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.