Незвичайне явище в Карпатах змусило людей згадати про старовинний забобон

 
 
 
Незвичайне явище в Карпатах змусило людей згадати про старовинний забобон

Камера «Пошуку та порятунку волонтерів Татр», яка розташована на вершині Каспрового Верху, зафіксувала незвичайне явище.

Про це наше видання Новости Украины – From.UA дізналось з іноземних ЗМІ.

Як повідомляється, камера записала власний Brocken Spectre, інакше відомий як гірський привид. Що це? Як виявилося, споглядання цього явища у минулому викликало у людей жах та було пов’язане із смертельним забобоном.

Брокенський привид, інакше відомий як гірський привид, - це оптичне явище, яке часто зустрічається в горах. Воно полягає у спостереженні за власною тінню на хмарі, яка перебуває під самим спостерігачем. Буває, що тінь спостерігача оточена райдужною облямівкою, яка називається славою.

Це явище найчастіше спостерігається у високих горах в умовах, коли спостерігач знаходиться на лінії між Сонцем і туманом, який під спостерігачем розсіюється і працює як екран. Проекція тіні в натуральну величину на тлі далеких гір робить її неймовірно великою з точки зору спостерігача.

фото

Серед альпіністів існує забобон, що людина, яка побачила привид Брокену, помре в горах. Однак є шанс "скасувати це пророцтво" - побачити це явище втретє дає вам шанс бути в безпеці в горах.

Явище, відоме як спектр Брокена, було вперше описано Йоганом Есаясом Сільбершлагом у 1780 р. Назва цього явища походить від вершини Брокен у горах Гарц, де його спостерігали. Аналогічне явище можуть побачити й люди, які летять літаком.

Меняйте стереотипы: почему горы лучше подойдут для отдыха, чем море

Читайте также