Нобелівську премію з літератури отримав біженець

 
 
 
Нобелівську премію з літератури отримав біженець

Нобелівська премія з літератури 2021 року вручена. Танзанійський письменник Абдулразак Гурна отримав найважливішу літературну нагороду у світі.

Про це нашому виданню Новости Украины — From.UA стало відомо з іноземних ЗМІ.

Як зазначено в обґрунтуванні, художника оцінили за "безкомпромісне та співчутливе дослідження наслідків колоніалізму та долі біженця у розриві між культурами та континентами". Про нагороду Гурну повідомили телефоном.

Танзаниец Абдулразак Гурна награжден Нобелевской премией по литературе -  RU.DELFI

Лауреат народився на острові Занзібар, біля узбережжя Східної Африки. У 1968 році - як біженець - переїхав до Великобританії, де і навчався. Він залишився в цій країні і продовжив свою літературну діяльність.

У 1960 -х роках у його рідній країні відбулася революція, під час якої переслідувалися громадяни арабського походження. Гурна належав до репресованої групи і був змушений залишити сім'ю і втекти з країни новоствореної Танзанії. Йому тоді було 18 років. Письменник повернувся до Занзібару аж у 1984 році.

На даний час Гурна також працює академічним викладачем - його лекції можна прослухати в Кентському університеті. Він опублікував 10 романів, у т.ч. "Пам'ять про виліт" (1987), "Шлях паломників" (1988), "Дотті" (1990), "Рай" (1994), "Захоплююча тиша" (1996), "Біля моря" (2001), "Пустеля" »(2005) та« Останній подарунок »(2011), а також численні новели. У своїх текстах він розглядає проблеми, пов'язані з еміграцією та долею біженця. Гурна високо цінує твори Воле Соїнки, Нгогви Тхіонго та Сальмана Рушді. Його роботи порівнюють з творами Джозефа Конрада, Хемрана Мелвілла та В. С. Найпола. Писати англійською він почав у 21-річному віці у вигнанні, хоча суахілі була його першою мовою.

Нобелевскую премию по литературе получил танзаниец Абдулразак Гурна - BBC  News Русская служба

Нагадаємо, що минулого року лауреатом Нобелівської премії з літератури стала американська поетеса Луїза Глюк за «унікальний поетичний голос, що робить життя універсальним для кожного з нас своєю красою». 

Через пандемію COVID-19 традиційні святкування не відбуватимуться 10 грудня, в річницю смерті Альфреда Нобеля у Стокгольмі. Як і минулого року, переможці отримають призи у своїх країнах через дипломатичні представництва Швеції. Рішення про вручення премії в Осло очікується в середині жовтня.

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.